עיריית קרית מוצקין שילמה 120 אלף שקל, בתוספת מע"מ, שכר טרחת עורך דין בעתירה שהוגשה נגד רב העיר דוד דרוקמן, ונמחקה בהסכמת הצדדים. כך עולה מהסכם ההתקשרות בין הצדדים.

הרב דרוקמן. צילום: גיל נחושתן. משה שחל. צילום: עמית שעל
לפני כשנה הגישה עיריית קרית מוצקין עתירה נגד רב העיר ושרת המשפטים. בעתירה ביקשה העירייה להעמיד לדין משמעתי את הרב, ולהגיש נגדו קובלנה על כך שלא נהג כהלכה במילוי תפקידו והתנהג באופן שאינו הולם את מעמדו.

העתירה הוגשה בהמשך לסכסוך ותיק בין ראש העירייה חיים צורי לבין הרב, שכלל חילופי דברים קשים והאשמות. לפני כשבוע ניתן פסק דין בעתירה, בו נטען כי הצדדים יקבלו את המלצת בית המשפט וימשיכו את ההליך המינהלי בסוגיה מחוץ לכותלי בית המשפט. בעקבות זאת, העתירה נמחקה ללא צו הוצאות.

יו"ר האופוזיציה, ציקי אבישר, פנה לעירייה וביקש להעביר לידיו את הסכם ההתקשרות בין העירייה לעו"ד משה שחל, שייצג את העירייה בעתירה. בהסכם נכתב ששכר הטרחה שהוסכם על הצדדים יעמוד על 120 אלף שקל בתוספת מע"מ, אשר ישולמו בשלושה חלקים.

אבישר: "צורי ממשיך לעשות שימוש בכספי הארנונה שלנו למימון מאבקיו המשפטיים האישיים. אף תושב מוצקין לא היה מעז לשלם 140 אלף שקל לעורך הדין היקר ביותר בחיפה כדי שיגיש עתירה כל כך מופרכת לבג"ץ.

לא ברור מדוע היועץ המשפטי של העירייה, שמקבל מאיתנו משכורת, לא ייצג אותה בתיק הזה. כצפוי, העתירה נמחקה, ועוד בהסכמת העירייה, ו-140 אלף שקל נזרקו לפח".

בעיריית קרית מוצקין בחרו לא להגיב.