את ישיבת מועצת העיר קרית מוצקין, שנערכה ביום רביעי שעבר, פתח ראש העירייה, חיים צורי, בהצעה משלו לסדר, ובה התייחס לצילום ישיבות המועצה על ידי יו"ר האופוזיציה, ציקי אבישר.

"יש פה חבר מועצה אחד שמצלם ומסלף את העובדות, מצלם חלק, מוחק חלק, ובקיצור עושה מה שהוא רוצה", אמר צורי. לדבריו, הישיבה מצולמת בכמה מצלמות, ואין כל חובה להעלותה לאינטרנט. אחר כך איים שאם אבישר לא יפסיק לצלם, הישיבה תפוזר. בתגובה השיב לו אבישר: "תפזר את הישיבה, על מי אתה מאיים בכלל. ממי אתה מפחד? מתושבי מוצקין?".

היצרים התלהטו. ישיבת מועצת העיר | צילום: נחום סגל

בעקבות הדברים התפתח ויכוח בין הנוכחים, והמשנה לראש העיר, יוסי פדידה, ניסה להרגיע את הרוחות. אולם חברי האופוזיציה דרשו להעלות את הישיבות לאינטרנט, כפי שהבטיח, לטענתם, ראש העיר לפני כן.
בסופו של דבר פיזר צורי את הישיבה ועזב את האולם, יחד עם חברי קואליציה נוספים. פדידה לא ויתר, וסיכם עם אבישר שהוא יורשה לצלם את עצמו בלבד, ויימנע מצילום של יתר חברי המועצה. לאחר מכן חזרו כולם לאולם, פרט לצורי, והישיבה נוהלה על ידי סגנו, עומר זוהר.

"איפה צורי", שאל אבישר, "אני מבין שראש העיר לא נמצא בדיון, כהרגלו". בתגובה השיב לו זוהר כי צורי לא נמצא 'כרגע בדיון', מה שהלהיט שוב את היצרים.

זוהר השתלט על העניינים, והישיבה נמשכה כסדרה. נדונה הצעה לסדר של עדי שושני, חברת המועצה מטעם סיעת מוצקין נטו, להקצות חניה מוסדרת לנשים בהריון, וכן הצעה לסדר של סגן ראש העירייה, אבי רוטמן, להקים אפליקציית חינוך שתשרת הורים וילדים. שתי ההצעות אושרו על ידי חברי המועצה.

הצעה נוספת של אבישר, בנושא השבת כספי ציבור שנוצלו לצרכים פוליטיים לכאורה, נדחתה. לדבריו, במהלך השנים 2017-2018 אישרו ראש העירייה ומנכ"ל העירייה הוצאת מאות אלפי שקלים מהקופה הציבורית, לטובת המטה של צורי.

"ב־2018 ניתנו פסקי דין שקבעו שאכן כך היה בגין שימוש בכספי ציבור לצרכים פסולים", אמר אבישר. "הכסף שנלקח מהתושבים יוחזר לתושבים". אבישר התייחס לחוברת לתושב שהפיצה העירייה, 'עם הפנים קדימה', שכללו לטענתו חומרי תעמולה אסורים לכאורה, וכן תוכנת ניהול שלדבריו נרכשה על ידי העירייה לצרכים פוליטיים של צורי.

כאן התפתח עימות בין אבישר למנכ"ל העירייה, יריב גסר, שהודיע לו כי הוא חשוף לתביעת דיבה. אבישר דרש מצורי להחזיר את הכספים, ואיים שאם לא יעשה כן, יפעלו נגדו בערכאות משפטיות.

בתום דבריו שלל זוהר את דברי אבישר והסיר את ההצעה מסדר היום. "צר לי שחבר מועצה חושב שאם הוא יחזור על דברי בדיה ודמיון מספר פעמים, נחשוב שזה אמת", אמר זוהר.