תושבים מהמגזר הדתי בקרית מוצקין פירסמו עצומה, בה דרשו ימי רחצה נפרדים לנשים ולגברים בבריכה העירונית 'ספורטלי'. עד כה חתמו על העצומה 316 אנשים. רשת המתנ"סים: "רואים את זה בחיוב".

פגישת תיאום תיערך בימים הקרובים. בריכת הספורטלי | צילום: פרטי
בריכת הספורטלי, טוענים החותמים, היא בריכה ציבורית הממומנת על ידי התושבים. "זו בריכה עירונית שממומנת מכספי הארנונה של התושבים. גם הציבור הדתי משלם ארנונה בעיר, ולמרות זאת אנחנו לא זוכים ליהנות מהשירות הזה של העירייה", אמר תושב העיר.

"יש סוגים שונים של תושבים מהמגזר הדתי. רבים מהם לא יכולים להיכנס לבריכה אם אין הפרדה של נשים וגברים. אין סיבה שלא יקצו יום אחד בשבוע לפחות עבור הציבור הזה, לרחצה בהפרדה".

בעבר, טוענים תושבים דתיים, הם כבר פנו לגורמים שונים בעירייה בבקשה לקיים רחצה בהפרדה, אך ללא הועיל.

"במשך השנים, יש כל פעם מישהו שמנסה להרים את הכפפה. נעשו פניות לעירייה ולרשת המתנ"סים, אולם עד היום זה לא קרה. בתקופה מסוימת היתה רחצה נפרדת בימי ראשון, אבל לא עוד", סיפר תושב אחר.

"בינתיים רק זורקים לנו רק עצמות. במהלך כל החופש הגדול יש יום אחד בלבד בו הרחצה תהיה לנשים בלבד, ויום אחד לרחצה לגברים. מה זה יום אחד? לילדים שלנו לא מגיע לבלות בבריכה בחופשת הקיץ? יש בריכות ברחבי הארץ שמאפשרים רחצה בהפרדה לפחות פעם בשבוע, בכל ימות השנה, לא רק בקיץ. כך יכול להיות גם במוצקין".

נכון להיום, כאמור, הוקצו לתושבים הדתיים יומיים במהלך כל חופשת הקיץ לרחצה בהפרדה. 18.8 יום רחצה לגברים ונערים, ו-25.8 יום רחצה לנשים ונערות. הרחצה בין השעות 18:00-22:00. תושבת: "למה רק יום אחד? יש גם בריכות פרטיות שמקצות יותר. פרסמנו עצומה, כדי לראות מה באמת הדרישה של הציבור. עד היום חתמו עליה 316 אנשים - יותר ממה שהוגדר המינימום להשתתפות".

רשת המתנ"סים בקרית מוצקין: "רשת המתנ"סים רואה בחיוב את היוזמה לפתוח את הבריכה בכל יום ראשון לציבור הדתי, בהפרדה לגברים ונשים. בימים הקרובים תיערך פגישה עם הפונים, על מנת לגבש מתווה שיעניק מענה לצרכיהם".