עבודות שירות - זהו העונש שנגזר על שני תושבי קרית מוצקין, אשר תקפו ללא כל סיבה, עובר אורח, שני שוטרים שנקלעו למקום במקרה וניסו לעזור לו ואת אשתו של אחד השוטרים שהיתה עם בעלה.

תיעוד התקיפה מתוך הסרטון שהוגש לבית המשפט
מגזר הדין עולה כי המסע האלים של שני הנאשמים (33), חברי ילדות, החל כאשר יצאו שיכורים מבית הכנסת, לאחר תפילות חג הסוכות.

זה קרה ב-7.10.17 והמסע החל כאשר השניים קפצו לכביש בפינת הרחובות קדיש לוז ובן גוריון בקרית מוצקין, נהג שעבר במקום וכמעט פגע בהם, צפצף להם כדי להזהירם והשניים שלא אהבו את הצפצוף, רצו אליו כאשר זה עצר ברמזור אדום ואחד מהם היכה בשמשה האחורית של הרכב וניפץ אותה. לנוכח הסכנה שחש, המשיך הנהג בנסיעתו כשהוא חוצה אור אדום ונמלט.

בהמשך, ברחוב ויצמן ניגשו הנאשמים לעובר אורח שעמד באקראי על המדרכה ושם תקפו אותו ללא סיבה, וכשהתמוטט ארצה המשיכו לבעוט בו. שוטר שעבר במקום בנסיעה פרטית והבחין בשניים בועטים בעובר האורח, פתח את חלון רכבו וצעק לנאשמים: "משטרה תפסיקו לתקוף אותו". משלא חדלו הנאשמים, יצא השוטר מרכבו, חבש כובע משטרה וניגש אליהם.

בשלב זה תקפו השניים את השוטר תוך שהם מאיימים עליו ואחד הנאשמים אף הגדיל לעשות כאשר ניגש לאשתו של השוטר שעמדה במקום ודחף אותה. האישה הצליחה להיכנס לרכב, נעלה את הדלתות והתקשרה למשטרה.

במקביל עבר במקום שוטר נוסף יחד עם בנו והבחין בנעשה במקום. הוא ירד מרכבו, ניגש אל השניים וצעק לעברם: "משטרה, תפסיקו, אני איש משטרה", בתגובה לכך תקף אחד הנאשמים את השוטר השני וירק לעברו. בשלב זה הגיעו שני שוטרים נוספים שהוזעקו לאירוע ועצרו את השניים כשהם שיכורים.

בדיון המשפטי ביקשו סניגוריהם של הנאשמים, עו"ד שאדי סרוג'י ממשרדה של עו"ד תמי אולמן ועו"ד אסי בוחבוט לגזור על מרשיהם עבודות שרות בלבד, בהתחשב בעובדה כי הנאשם הראשון הוא ללא עבר פלילי והנאשם השני שלחובתו ארבע הרשעות בגין אלימות וסמים בגינן אף ריצה מאסרים בפועל, השתקם והחל חיים חדשים.

זאת, למרות ששרות במבחן התרשם כי רמת הסיכון שיחזור לבצע עבירות אלימות הינה גבוהה. על נאשם זה נגזרו שמונה חודשי עבודות שרות.

הנאשם האחר, שהיה בעברו עובד קרית מוצקין וכיום בעל עסק, טוען כי אינו זוכר את האירוע בשל שתיית האלכוהול, אך לאחר שצפה בסרטון הופתע מאופן התנהלות שלדבריו אינה משקפת אותו והתקשה להסביר. על נאשם זה נגזרו שישה חודשי מאסר בפועל.

מעבר לעבודות שרות גזרה השופטת סימי פלג קימלוב, על השניים לפצות את הנהג ועובר האורח בסכום של 2,000 שקל כל אחד.

"הנאשמים שהיו ככל הנראה תחת השפעת אלכוהול לאחר ששתו אלכוהול בחג הסוכות בבית הכנסת, יצאו לדרכם והחלו במסע אלים ללא ריסון על כל אחד שנקרה בדרכם, ללא כל פרובוקציה או סיבה כלשהי הנראית לעין.

עו"ד תמי אולמן ועו"ד שאדי סרוג'י. צילום: פרטי

"דומה כי מדובר באנשים תמימים שנקלעו במקום הלא נכון ובזמן הלא נכן מבחינת הנאשמים. יחד עם זאת לא ניתן לומר כי מדובר בארועים שתוכננו קודם לכן וניראה כי מדובר בארועים שהתפתחו באופן ספונטני והסלימו כשהנאשמים לא שעו לשוטרים שנקלעו למקום בדרך מקרה וניסו לסייע לנהג.

"העובדה כי הנאשמים היו תחת השפעת אלכוהול אין בה כדי נסיבה לקולא". בתום הקראת גזר הדין הצהיר נציגת התביעה כי היא התביעה תשקול הגשת ערעור.