עיריית קרית מוצקין טרם קיבלה הרשאות תקציביות לבניית גני הילדים בעיר. באין ממשלה מתפקדת, אין תקציבים חדשים, וקיים חשש שלא ניתן יהיה לסיים את הבנייה במועד. כמו כן, אם בניית בית הספר היסודי החדש ברחוב קדיש לוז לא תסתיים במועד, התלמידים יפתחו את השנה בשלוחת אלון.

השטח בנווה גנים המיועד לגנים. צילום: נחום סגל

בשנים האחרונות חל גידול באוכלוסיית העיר, ועלה צורך להקים מוסדות חינוך נוספים. בשנה הבאה אמורים להיפתח שבעה גני ילדים בעיר, חלקם בשכונת משכנות אומנים. אולם מאחר שאין ממשלה לטווח ארוך, העירייה טרם קיבלה תקציב, ויש חשש שלא ניתן יהיה לבנות את כל הגנים עד לפתיחת שנת הלימודים הבאה.

"במשרד החינוך אישרו את הצורך בגנים ואת הפרוגרמה, אבל הם לא מעבירים הרשאות תקציביות", הסביר השבוע מנכ"ל העירייה, יריב גסר. "משרד החינוך הבטיח לנו שיעבירו עד סוף ינואר. אנחנו מחכים לראות מה קורה. בשלושה-ארבעה חודשים לא יכולים לבנות 5-6 גנים, גם חצי שנה זה בלחץ".

לדברי גסר, העירייה שוקדת כעת על מציאת חלופות למקרה שהגנים לא יהיו מוכנים בזמן. "בכל מקרה הרשות תמצא פתרונות - נבצע התאמות של מבנים קיימים, יש לנו גנים שהם לא מלאים ואפשר להכניס עוד ילדים וכדומה".

כמו כן, קיים החשש שבניית בית הספר היסודי החדש ברחוב קדיש לוז, שכבר החלה, לא תסתיים בזמן. "אם לא נוכל לפתוח, אז הילדים יחלו ללמוד בשלוחת אלון לתקופה של כמה חודשים.

"נפנה את הקונסרבטוריון שנמצא שם, ונתאים אותו לבית ספר. לאחר מכן הם יעברו כמקשה אחת למבנה החדש. כמו כן, באפריל השנה צפויים תלמידי בית הספר אחדות לעבור למבנה בית הספר החדש, וניתן יהיה לקלוט שם תלמידים נוספים".