הורים לילדים בגן עירוני בקרית אתא מתלוננים על אלימות בתוך הגן. לטענתם, כל הפניות לגורמים המוסמכים בנושא לא עזרו.

"כשהתלוננתי על אלימות, אמרו לי לקבוע פגישה עם פסיכולוגית", אמרה אחת האמהות. הורים אומרים שחשו באלימות כבר בתחילת השנה.

בלגן בגן. צילום: shutterstock

"ידענו שקבוצה קשה שלא טופלה לפני שנה תיכנס לגן. בנוסף גם הביאו גננת חדשה צעירה חסרת ניסיון. אבל נתנו לזה הזדמנות. שבועיים אחרי תחילת השנה הבת שלי התחילה לספר על מקרים של אלימות בגן. בנות מרביצות, צעקות, ופעילויות שמושבתת בגלל הבנות שמתפרעות.

"פניתי לפסיכולוגית של הגן והיא אמרה שהם מטפלים בעניין. בנוסף, הציעה לי שנלמד את הבת שלי איך להתמודד בסיטואציות האלה. היתה תקופה ארוכה שבתי לא רצתה ללכת לגן. במקום להעצים את הילדות הטובות, כל היום מתעסקים בבנות הבעייתיות".

לטענתה, ניסיונות לשפר את המצב מצד הגורמים האחראים, לא צלח. "הילדה שלי לא יודעת להחזיר, לימדתי אותה ללכת לגננת ולספר לה. אז היא אמרה לי 'אבל הגננת לא עושה לה כלום'. מבחינתי זו בעיה גדולה. הילדה לא מרגישה מוגנת בגן.

"בגלל שהתלוננו הביאו סייעת נוספת לגן, בשביל להשתיק אותנו. זה גם לא עזר".

לדברי אם אחרת, הבת שלה לא רוצה יותר ללכת לגן כי היא חוששת. "יש מספר בנות שמרביצות על בסיס יום יומי. הגננת לא מצליחה להשתלט על המצב, ואפילו לא מתעסקת עם הנושא הלימודי. הם כל הזמן אמרים לנו שזה בטיפול ובתהליך. ניסינו להעביר את הילדה לגן הסמוך, אבל לא מאפשרים לנו.

"פנינו כבר לכל הגורמים, בתשובה אמרו לנו לקבוע פגישה עם פסיכולוגית. איזו תשובה זו? הבעיה היא לא בבת שלי, אלא בילדות המכות. למה היא צריכה לדבר עם פסיכולוגית. למה היא בכלל צריכה להיות בתוך הסיטואציה הזו".

לדברי גורמים במערכת החינוך הבעיה ידועה, והיא מטופלת. "הגיעו הרבה בקשות של הורים מהגן לעבור לגן אחר סמוך. אבל הבעיה מטופלת, וכרגע המצב הרבה יותר רגוע בגן ומסתמן שיפור", אמר

ממשרד החינוך נמסר: "המקרה לווה וטופל באופן צמוד ומעמיק על ידי גורמי המקצוע במחוז, ברשות ובגן הילדים נבנתה תכנית מערכתית לקידום אקלים מיטבי. התכנית נמצאת מעקב מתמיד על ידי גורמי המקצוע במשרדנו בנוסף, הרשות העניקה סיוע של איש צוות נוסף לטובת הגן. בשל צנעת הפרט לא נוכל לפרט מעבר לכך".