מעשים שנעשו תוך אכזריות. כלבת הפיטבול קאיה. צילום: פרטי

חצי שנה עבודות, שירות, שישה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 8,000 שקל - נגזרו על תושב קרית ים ששיסף את גרונה של כלבת השכנים מסוג פיטבול. הנאשם הורשע בהתאכזרות והתעללות בבעלי חיים, הסגת גבול איומים, החזקת סכין והיזק לבעלי חיים. אחיו הורשע בהסגת גבול ונדון לשלושה חודשי מאסר על תנאי.

ב-13.10.17, בשעה עשר בלילה, הגיע הנאשם עם בני משפחתו לביקור אצל חברו שהינו הבעלים של הכלבה. במהלך הביקור בעת משחק של בתו עם הכלבה קאיה, שרטה אותה האחרונה בפניה.

ביום למחרת הגיע הנאשם עם אחיו לבית חברו וביקש את פנקס החיסונים של הכלבה, אך באותו מעמד דקר את הכלבה בצווארה בפניה, פציעה אשר הובילה למותה של הכלבה בייסורים.

בעל הכלב התחנן בפני הנאשם שלא יפגע בכלבתו האהובה, ואף ביקש כי ייפגע בו ולא בכלבה, אך לשווא. תחילה הכחיש את המיוחס לו, אך לאחר הליך גישור הודה במיוחס לו.

התביעה: "מדובר במעשים שנעשו תוך אכזריות ותוך זילזול בחסרי ישע וכי האינטרס החברתי מחייב הגנה על בעלי חיים".

הנאשם שהיה במעצר בפיקוח אזיק אלקטרוני במשך ארבעה חודשים ציין כי הוא מכה על חטא מאז האירוע. לטענתו, בתו עברה טראומה כאשר נפצעה בפניה ועברה סדרה של זריקות".

שופטת בית משפט השלום בקריות, סימי פלג קימלוב גזרה על הנאשם חצי שנה עבודות שרות וקנס בסך 8,000 שקל, שיועבר לקרן להגנה על בעלי חיים.        

השופטת: "הנאשם הגיע לבית המתלונן כשהוא מצויד בסכין ודקר את הכלבה בצווארה ובפניה, פגיעה שגרמה לקריסת המערכות של הכלבה ובסופו של דבר למותה בייסורים.

"לא נעלם מעיני ההסבר לגבי ביצוע הנעשים והעובדה שלכך קדם יום קודם לכן אירוע ובו נפצעה בתו של הנאשם. כמו כן לא נעלם מעיני שבתו של הנאשם חוותה אף היא אירוע טראומתי.

"יחד עם זאת, נסיבות העבירות החמורות אותן ביצע הנאשם מלמדות על תכנון מוקדם. האירוע בו המית את הכלבה התרחש יום לאחר מכן, דבר המלמד על תכנון מוקדם וקפדני לבצע את המעשה האכזרי. ניתן רק לשער את רגע האימה שחוו המתלונן ומשפחתו בשל האירוע".

בגזר הדין ציינה: "מדובר במעשה אכזרי אשר יש לגנותו בכל פה ולהוקיע אותו. חברה מתוקנת ונאורה מצווה לנהוג בחמלה כלפי כל יצור חי אשר נשמה באפו".

את עבודות השירות יבצע הנאשם בבית הקשיש ברחוב המכבים בקרית אתא.