"חברים יקרים. ישיבת מועצת העיר לא תתקיים השבוע. על מועד כינוס ישיבת חודש יוני נודיע בהמשך. תודה ויום טוב" - הודעה לקונית זו נמסרה השבוע לחברי מועצת העיר שהתבשרו, פעם נוספת, שישיבת המועצה לא תתקיים ביום שנקבע בתחילת הקדנציה, יום רביעי הראשון בכל תחילת חודש. בהודעה לא נמסרה מהי הסיבה לדחיית הישיבה, לא נמסר האם החודש תתקיים ישיבת מועצה, ואם כן, מתי.

הילה רובין שלם, ישיבת מועצה קרית אתא. צילום נחום סגל

באופוזציה זועמים על דרך ניהול ישיבות המועצה וטוענים כי מאז תחילת הקדנציה, לא התקיימה אף ישיבה במועד שנקבע בישיבת המועצה הראשונה אחרי הבחירות. לטענתם, בכל פעם דוחים את מועד הישיבה מסיבה אחרת, אבל החודש גם לא נמסרה להם כל סיבה.

יו"ר סיעת 'הילה שלם והתושבים', הילה רובין-שלם: "שוב דוחים את ישיבת מועצת העיר ללא הסבר. מדוע שוב פוגעים בשקיפות ולא מעדכנים את הציבור על השינוי, ושוב ראש העירייה מזלזל בחוקים ובתושבים".

שלם גם מתרעמת על מה שקרה בישיבה האחרונה, כאשר לסדר היום הוכנסו סעיפים לגבי מינוי דירקטורים, ואף אחת משמונה השאילתות ושתי ההצעות לסדר של הסיעה לא נכללו בסדר היום. לטענתה, הישיבה, שארכה 45 שניות בלבד, לא היתה תקינה והעובדה שעדיין לא דנים בשאילתות של סיעתה היא בניגוד לפקודת העיריות.

"האם הכל מושלם בעירנו, שאין במה לדון? למה לקרוא לחברי המועצה רק כדי להאריך את הכהונה של הדירקטורים? הכנו חוברת מלאה בנושאים אשר עולים מהשטח ושיש לטפל בהם, אך ראש העירייה בחר לא להתייחס ושוב לזלזל בתושבים. האם זה הגיוני לקיים ישיבת מועצת עיר ב-45 שניות? אנו נמשיך לפעול ולהילחם למען תושבי קרית אתא".

מעיריית קרית אתא נמסר: "ישיבות המועצה מתקיימות בכל חודש באופן קבוע. כל דחייה במועד מתבצעת בהתאם לפקודת העיריות ובמתן הודעה מראש. כל הישיבות, כולל הישיבה האחרונה, מתנהלות באופן מסודר ותקין, וכל הצעה המוגשת בהתאם לחוק עולה על סדר היום.

"אנו מצרים על העובדה שהילה וחבריה בוחרים להפריע לעשייה העירונית ולא לוקחים חלק פעיל בה למען תושבי העיר".