עובדת זרה נטשה בלי כל התרעה והקשיש בן 89 נפל ושבר את ארובת העין. "הוא נשאר מדמם ובוכה על הרצפה במשך שעות", סיפרה בתו בכאב.

"הדוור שמע את אבא בוכה". שלמה לוי

יום לאחר המקרה עזבה המטפלת לחלוטין, וכעת הוא נותר לבדו בבית מבלי שיהיה מי שיטפל בו. בנותיו הגישו תלונה במשטרה על הזנחת חסר ישע. "הוא על זמן שאול, אין מי שיתן לו תרופות, יגיש לו אוכל, ויחליף לו חיתולים", אמרה הבת.

שלמה לוי (89), תושב קרית חיים, הוא חולה סיעודי הזקוק להשגחה צמודה ולסיוע תמידי. לאור זאת שכרה המשפחה את שירותיה של עובדת זרה מהפיליפינים. "אבא הוא חולה סיעודי, מרותק למיטה מחובר לקטטר, עם בעיות בלב ואחרי 6 צנתורים הסובל גם מדימנזיה", סיפרה בתו. "הבאנו עובדת זרה שתסייע לו בחיי היום יום, לתת לו תרופות, להכין לו ארוחות ולסייע לו להתנייד".

"לפני שבועיים", מספרות בנותיו, "המטפלת הלכה לארבע שעות מבלי להודיע לנו. בזמן הזה, אבא נפל ושבר את ארובת העין. במשך שעות הוא ישב על הרצפה מדמם ובוכה מכאבים, מבלי שאף אחד ידע. אחרי כ-4 שעות היא חזרה הביתה ומצאה אותו כך. היא בכתה ונבהלה ממה שקרה".

באותו יום הוא טופל בבית החולים וחזר בחצות לביתו. "למחרת בבוקר המטפלת עזבה בלי להגיד לאף אחד, ומאז לא חזרה. הדוור שמע את אבא בוכה וצועק את שמה וניגש אליו. כך גילנו שהיא עזבה.

"מאחר שהוויזה שלה רשומה על שם אבא, אנחנו לא יכולים להביא עובדת אחרת מחו"ל והוא שוכב בבית בלי שיטפלו בו", סיפרה בתו. "אני חיה בדרום ולא יכולה להגיע כל יום לטפל בו וגם בת לא יכולה להחליף לאביה טיטולים, זה מביך ולא נעים. הוא שוכב שעות מבלי שיחליפו לו טיטול. אנחנו חסרות אונים, ונואשות לגמרי".

בעקבות הנטישה של העובדת, הגישו האחיות תלונה במשטרה בגין הזנחה של חסר ישע. "הבנו שהיא אמרה למשטרה כי אבא פגע בה מינית", אמרה.

"איך יכול להיות שאדם מרותק למיטה, עם טיטולים, חולה שלא מתנייד לבד יכול להטריד אותה? איפה נשמע דבר כזה. ואם הטריד אותה למה לא דיווחה והמשיכה לעבוד אצלו? אבא שמע על זה ומאוד כאב לו. הוא אמר שהוא מוכן ללכת למכונת אמת אם צריך, כי זה שקר. היא כנראה המציאה תירוץ לזה שהיא עזבה.

"אם לא מספיק שהזניחה ונטשה אותו, עכשיו אי אפשר להביא לו מטפל אחר בגללה. בכוונתנו לפנות לשר הרווחה".

ממשטרת ישראל נמסר: "תלונה הוגשה נגד המטפלת ונפתחה חקירה".