עיריית קרית מוצקין צבעה חלק ממדרכות חניון הרכבת הצפוני באפור, לאחר שרק לאחרונה נצבעו בכחול-לבן - אולם לא הרגישו צורך להסביר את המהלך.

שולי המדרכה הצבועים באפור, ולידם התמרור | צילום: נחום סגל

לפני כשלושה שבועות הופתעו תושבי העיר לגלות כי העירייה צבעה את מדרכות החניון הצפוני של הרכבת בכחול-לבן, ואף הודיעה על כך לתושבים. אז טענה העירייה כי קיבלה תלונות רבות מתושבים על כך שחניון הרכבת עמוס ואין חניה. כמו כן טענו כי בבדיקה שערכו גילו כי 200 כלי רכב חונים כל יום בחניון, חלקם של תושבי האזור שנוסעים לחו"ל ומשאירים את הרכב בחניון לתקופה ממושכת, ובשל כך קיים מחסור בחניה. אז הוחלט כי תיאסר החניה בחניון בין השעות 2:30 עד 4:30 לפנות בוקר, ויוטל קנס של 250 שקל לכל יום חניה. תושבים שעובדים משמרות לילה ומשאירים את רכבם בחניון עד הבוקר, התלוננו על המהלך.

באופוזיציה סירבו לקבל את הדברים, והשבוע, לטענתם, גילו כי החניון הצפוני נצבע מכחול לבן לאפור. לדברי חבר המועצה ציקי אבישר, מעבר לביזבוז כספי משלם המיסים על גלונים של צבע, לא הוסבר לציבור מה מטרת הצביעה החדשה של החניון. "עד לשלב הזה לא ברור לחבריי ולי כיצד מתקבלות החלטות בעירייה", אמר אבישר. "יד ימין צובעת את החניון בכחול-לבן ביום הראשון, יד שמאל צובעת אותו באפור ביום השני, ובאמצע יד שלישית מציבה תמרור שאוסר חניית לילה. עד לרגע זה, הציבור לא יודע אם הוא יקבל קנסות על חניית לילה".

יצויין כי החניון מול התחנה לא צבוע בכלל, ורק הוצב בו שלט, כמו גם בחניון הצפוני, האוסר על חנייה בין השעות 2:30 עד 4:30.

בעיריית קרית מוצקין סירבו להשיב לפניית העיתון מדוע נצבעה המדרכה שוב, ומה הכללים החלים כעת על החונים. אולם לטענת גורם בעירייה, נכון לעכשיו, האיסור על חניית הלילה עומד בעינו.