כל מי שהגיע הבוקר (חמישי) לאזור חוות המיכלים בקרית חיים נאלץ לצפות במחזה מחריד. מאות דגים מצאו את מותם ונשטפו לרצועת החוף, חלקם עדיין מפרפרים.

מראות לא קלים. דגים מתים. צילום: פרטי

מאמן הריצה, אורן הוז מקרית חיים, סיפר ל-mynet קריות: "הבוקר, (חמישי) בעת ריצה בחופיה הדרומיים של קרית חיים, נתקלנו במראה עצוב - מאות דגים מתים לאורך קו החוף.

"הריח במקום היה נורא, עורבים הסתערו על הדגים המתים. חלק מהמתאמנים טענו שזאת לא הפעם הראשונה שהם נתקלים בתופעה הזאת, ולפני שבועיים שוב נפלטו מאות דגים אל החוף".

מסתבר, כי האירוע קורה מעת לעת באדיבות ספינות הדיג מסוג מכמורת שפועלות במפרץ. הספינות זורקות למים את כל הדגים הקטנים מדי, והם נפלטים לחוף במקבצים גדולים.

פעיל סביבה, תושב הקריות: "מדובר במראה קורע לב, שנראה בחוף מעת לעת. מוות המוני מיותר של דגה צעירה ולפעמים גם של דגים מיוחדים".

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר: "בעקבות דיווחים על דגים מתים באזור נמל המפרץ, יצא צוות המשרד להגנת הסביבה לסיור במקום. מהסיור עלה כי הדגים הושלכו לים על ידי מכמורתן (כלי שייט המיועד לדיג). מכיוון שתחום הדיג נמצא תחת סמכות האכיפה של רט"ג ומשרד החקלאות, הטיפול בנושא הועבר אליהם".