מספר 7 ברשימתו של ציקי אבישר, אורי שגיא, הגיש לפני כשלושה שבועות תביעת לשון הרע נגד ראש העיר, חיים צורי וסגנו, עומר זוהר, בסך 140 אלף שקל.

חיים צורי ועומר זוהר | צילום: נחום סגל

לטענת שגיא, השניים אחראים על וידאו ששותף בעמוד הפייסבוק של סיעתם 'מוצקין נטו', שם הוא תואר כ"פושט רגל ומוגבל חמור בבנק ישראל, חייב כספים בשוק האפור".

בתביעה טען שגיא כי הנתבעים ראש העיר, חיים צורי, ועומר זוהר, שהיה באותו מועד מנהל קמפיין הבחירות של צורי, החזיקו בתקופה של לפני הבחירות בעמוד הפייסבוק 'מוצקין נטו' על שם המפלגה בה הם חברים.

עוד נטען כי מספר שבועות לפני הבחירות עשו שיתוף בעמוד זה לסרטון וידאו המכפיש את חברי 'רוח חדשה במוצקין', והתובע ביניהם. זאת, נטען, במטרה לפגוע בשמם הטוב ובכך להשפיע על הבחירות.

"בחלקו של הסרטון שעסק בתובע, תואר התובע כפושט רגל ומוגבל חמור בבנק ישראל, חייב כספים בשוק האפור", נכתב. "האמור לעיל הינו שקר גמור – התובע מעולם לא הוכרז כפושט רגל ו/או מוגבל, ומעולם לא נפתחו נגדו הליכי פשיטת רגל".

כמו כן נטען בתביעה, כי הנתבעים הם אלו שיצרו את הסרטון ושיתפו אותו מתוך עמודי פייסבוק פיקטיביים אשר נמצאים בשליטתם, ושימשו את הנתבעים לצורך קמפיין נגיטיבי נגד 'רוח חדשה במוצקין', והם היו פעילים רק לתקופת הבחירות. לאור דברים אלה ביקש שגיא מבית המשפט כי יורה לנתבעים לפרסם תיקון או הכחשה לסרטון ולפצות אותו ב-140 אלף שקל.

עו"ד אלדד בן הרוש, המייצג את מוצקין נטו: "מדובר בתביעות סרק חסרת בסיס, שנולדה לצורך תעמולת בחירות, ולאחר בירור העובדות בבית המשפט, היא תסולק. כעת הם ייאלצו להתמודד גם עם דחיית התביעה וגם עם חיובם בהוצאות משפט".