"אי אפשר לצאת למרפסת, אי אפשר לתלות כביסה בחוץ, אי אפשר ללכת לגן המשחקים, וגם הגן העירוני אליו הולכים ילדינו הפך למקום מסוכן מבחינה תברואתית. הכל בגלל צואת עטלפים. העירייה, שיכולה לפתור את הבעיה, לא עושה כלום" - כך טוען עמית גרוס, תושב רחוב כצנלסון בקרית אתא.

מכת עטלפים. צילומים: פרטי
לדברי שכנים ברחוב, הבעיה החמירה בחודשים האחרונים. אחת השכנות סיפרה השבוע: "זו קטסטרופה. אין מילה אחרת לתאר מה אנחנו עוברים, גיהינום. יש צואה בכל מקום. במרפסת, במדרגות, על התריסים. המכוניות מטונפות. גם גן הילדים מלא, והגננת אמרה שכבר פנתה לעירייה בעניין. יש שם ללא ספק מפגע תברואתי. אי אפשר לצאת למרפסת בערב, הכל מגעיל".

גרוס טוען כי השכנים פנו מספר פעמים לעירייה. "אנחנו יודעים שהבעיה היתה בעוד כמה מקומות בעיר, ופתרו אותה: דיללו קצת את העצים והעטלפים עפו משם. פה בשדרה יש עצי פרי, הם אוכלים ואחר כך עושים את הצרכים שלהם בשדרה.

"זו לא בעיה של בניין אחד, אלא בכל הרחוב. אנחנו לא דורשים להוריד את העצים, חלילה, אני רוצה שהעיר תהיה ירוקה, אבל בהחלט אפשר לדלל קצת שנוכל לצאת לרחוב או למרפסת בבתים שלנו".

במקומות אחרים, כמו שדרות הציונות ורמז, טענו, העירייה פעלה והבעיה הגיעה לסיומה. לדברי הדיירים, נאמר להם כי כעת מטפלים בשכונת בית וגן, ויגיעו גם אליהם. התושבים טוענים כי תשובה זו אינה מספקת, ודורשים פתרון מיידי. גם חברת המועצה הילה שלם רובין התגייסה לסייע.

מהעירייה נמסר: "ברחוב כצנלסון ובגן המשחקים הציבורי מבוצעת תחזוקה קבועה הכולל טיפול במפגעים, ניקיון, גיזום ועוד. בתחילת הרחוב יש עצי פיקוס המוגדרים כעצים לשימור, והטיפול בהם הינו עונתי במטרה למנוע ריקבון והתמוטטות.

"הטיפול באנפות ובעטלפים שעל צמרות עצי הפיקוס נעשה באמצעות הברחה יזומה, הארה וגיזום נקודתי של העצים, שמתבצעים על בסיס קבוע".