היום השלישי למחאת יוצאי אתיופיה: שוטרים מתחנת זבולון הגיעו  הבוקר (רביעי) לעבודה בבגדים אזרחיים ולבשו את מדיהם בתחנת המשטרה. זאת, מחשש לפגיעה בהם על רקע לילה של מהומות קשות ופציעת שוטרים.

מתיחות רבה ניכרת בקרב השוטרים, וחלקם אף מאיימים שאם מפגינים יפגעו בהם, הם יקחו את החוק לידיים וישיבו מלחמה.

במהלך היומיים האחרונים חשו השוטרים תיסכול רב לאחר שמשטרת ישראל איפשרה למפגינים את חופש המחאה והביטוי תוך הכלה וגילוי איפוק רב מצידם של השוטרים. 

עימותים בקרית אתא. צילום: דוברות המשטרה

לאור מעשי אלימות קשים מצד מפגינים רבים, שהובילו לפציעתם של עשרות שוטרים במהלך היממה האחרונה, הנחה מ"מ מפכ"ל, ניצב מוטי כהן, לא לאפשר כל גילוי אלימות ולפעול בתקיפות נגד מפירי הסדר ופורעי חוק. 

במהלך המהומות אמש (שלישי) בקרית אתא נעצרו 20 בני אדם, זאת לאחר שהמפגינים הבעירו צמיגים, עצים ורכוש שהיו במקום. 

התפרעויות בצומת קרית אתא: צילום: דוברות המשטרה

לאחר שעות של חסימת כבישים, התפרעויות, ניסיונות לפרוץ לתחנת זבולון, שריפות  ופציעה של 8 שוטרים שפונו לבית החולים - כוחות המשטרה פסקו מלהבליג, והחלו לפזר בכוח את ההפגנות.

כוחות גדולים של משטרה נערכים גם היום (רביעי) להפגנות של בני העדה האתיופית, שייערכו בצומת קרית אתא.

עו"ד יאיר נדשי, המייצג את השוטר היורה, מסר: "בשם מרשי ומשפחתו אבקש למסור כי מרשי משתף פעולה עם חוקרי מח״ש באופן מלא במטרה להגיע לחקר האמת במהירות האפשרית.

"מרשי דבק בגרסתו לפיה נאלץ להגן על עצמו ועל משפחתו מפאת סכנת חיים מיידית ומוחשית בה היו נתונים ודומה כי ממצאי החקירה עד כה תומכים בגרסתו. מרשי לא חפץ בתוצאה הטרגית והוא מצר על כך מאוד.

"למרבה הצער, מרשי ומשפחתו נתונים בלחץ כבד נוכח חשד לשלומם וביטחונם ועל אף צו איסור הפרסום פורסמו ברשת דברי בלע ואיומים. נוכח האמור הוגשה תלונה למשטרה ואנו תקווה כי החקירה תמוצה במלואה והאחראים יועמדו לדין.

"יודגש כי מרשי הנו קצין משטרה מוערך המשרת את מדינת ישראל על כל אזרחיה מתוך תחושת שליחות ונאמנות אין קץ".