אבל כבד שרר בסוף השבוע בקרית מוצקין. בבית הספר 'בן גוריון', בו למד עידן לוייב בן ה-12 שנדרס למוות ביום שישי, הקימו פינת הנצחה לזכרו.

עידן לוייב ז"ל. צילום: מתוך הפייסבוק. פינת הזיכרון, צילום: דוברות עיריית מוצקין

תלמידים רבים הגיעו בצאת השבת בליווי הוריהם לבית הספר בן גוריון במוצקין לאחר מותו הטרגי של תלמיד כיתה ו' עידן לוייב, שנדרס למוות ביום שישי בכביש דרך עכו. "לילדים קשה מאוד לתפוס את המצב שאתמול הוא היה, והיום הוא איננו", אמר מנהל מחלקת החינוך, איל אורן.

ביום שישי בשעות הצהריים התקבל דיווח במד"א על תאונה קטלנית ברחוב דרך עכו בקרית מוצקין, סמוך לצומת רפאל. כוחות ההצלה הגיעו למקום ופינו את לוייב שהיה במצב אנוש. אולם למרבה הצער זמן קצר לאחר מכן, נקבע מותו.

הרכב הפוגע בזירת התאונה. צילום: איחוד הצלה

עידן לוייב בן ה-12, תלמיד כיתה ו' בבית ספר בן גוריון. את הבשורה קיבלו חבריו לבית הספר בהודעה שנשלחה לכל ההורים. בעקבות המקרה פתח בית הספר את שעריו ביום שבת בערב עבור הורים ותלמידים שרוצים לפרוק את כאבם.

"בבית הספר התכנסו צוותי ההוראה, גורמי הרווחה, השירות הפסיכולוגי ומשרד החינוך", סיפר מנהל מחלקת החינוך בעירייה, איל אורן.

"הגיעו לא מעט ילדים יחד עם הוריהם שרצו לספר ולשתף. הם התקבלו לשיחות אישיות עם היועצות והמורות, וקיימו מעגל שיח אישי. הילדים סיפרו מה הם מרגישים וקיבלו כלים להתמודד עם הקושי. לילד בכיתה ו' קשה מאוד לתפוס שהיום ילד ישנו, ומחר הוא איננו".

לדברי אורן, הצוותים הגיעו גם היום (א') בבוקר כדי לשוחח עם התלמידים. בשעות הבוקר התקיימו שיחות נוספות עם התלמידים. 

מנהל מחלקת החינוך בעירייה, איל אורן, סיפר למיינט קריות כי עידן היה ילד מקסים ואהוב על כולם. "לאחרונה הוא נבחר למועצת תלמידים, אולם לא הספיק לממש את תפקידו", אמר.

עידן הותיר אחריו שני הורים, סיגל ומוריס, המתגוררים בשכונת נוה גנים, ואחות גדולה מאי, תלמידת כיתה ט'.

הלווייתו של עידן תתקיים היום (ראשון) בבית העלמין צור שלום בשעה 17:30, בחלקת קרית מוצקין.