יותר מחצי שנה מאז החלו העבודות לשדרוג רחוב האצ"ל בקרית ביאליק, ועדיין אין התקדמות ממשית בעבודות. עד כה הן מתבצעות רק בחלק הצפוני של הרחוב, וגם שם לא נראו עובדים בשטח בתקופה האחרונה. בחלק הדרומי לא החלו כלל לעבוד.

הטמנת קו מתח גבוה והנחת קו ביוב. העבודות ברח' האצ"ל. צילום: נחום סגל
לפני כחצי שנה שינתה עיריית קרית ביאליק את הסדרי התנועה ברחוב. בחלק ניכר מהרחוב הוא הפך לחד סטרי, עם מסלול לכל כיוון במקום שני מסלולים. רחוב האצ"ל משתרע מרחוב העצמאות ועד רחוב הטל, לפני ואחרי הגשר שעל כביש 79. עקב שינוי הסדרי התנועה, המעבר ברחוב קשה יותר וגם מסוכן יותר.

מאז תחילת העבודות בוצעו עבודות בעיקר בחלק הצפוני, בירידה מהגשר לכיוון רחוב הטל, שם הוחלפו קווי ביוב. גם בוצעו מספר שינויים בפס ההפרדה בין המסלולים, כדי שבהמשך יתאפשרו שני מסלולים לכל כיוון, לכל אורך המסלול. אבל העבודות מתבצעות בעצלתיים, יש תקופות שכלל לא רואים עובדים בשטח ונדמה שלא רואים את סוף העבודות.

אחד התושבים, שמרבה לנסוע דרך הציר: "לא הגיוני שחצי שנה יעשו שינויים בהסדרי התנועה, ושום דבר לא יקרה בצד הדרומי של הציר. לא עובדים, לא מתקדמים, כלום. רק הצרו את הרחוב, קשה לנוע בו, ולא נראה שמנסים לקדם את העבודה, לסיים אותה. למה לסגור מסלול בכל הקטע הדרומי חצי שנה אם לא עובדים שם בכלל? למה זה טוב? אני לא מבין".

מעיריית קרית ביאליק לא השיבו לשאלה מתי יסתיימו העבודות, ומסרו: "מדובר בפרויקט מורכב ורב היקף של הטמנת קו מתח גבוה והנחת קו ביוב חדש, במהלכו מתבצעות העבודות תת קרקעיות בדחיקה לאורך הרחוב כולו. הסדר התנועה הזמני אינו פוגע בזרימת התנועה השוטפת ברחוב".