הורים לילדי הגנים בקרית ים פנו למשרד החינוך בטענה שילדיהם מקבלים לארוחת מנחה ("ארוחת ארבע") לחם ללא ממרחים, ומרשת המתנ"סים נמסר להם שהארוחה כוללת פרי בלבד. בתגובה נמסר להם כי על הרשות לספק ממרחים. על פי רשת המתנ"סים, מדובר בהנחיה חדשה של משרד החינוך, שבעקבותיה, החל מיום ראשון האחרון מקבלים הילדים גם ממרחים.

עד כה הממרחים לא תוקצבו. צילום: ShutterStock

בשבועות האחרונים יצאו הורים בקרית ים במחאה נגד איכות האוכל לילדי הגנים בצהרונים, ובעיקר על ארוחת הצהריים, שכללה לעיתים פסטה עיסתית מלאה בשמן, שניצל תירס יבש ועוד. הילדים, לדבריהם, במקרים רבים לא רצו לאכול וחזרו הביתה רעבים.

עוד טענו ההורים כי הבחינו שהילדים אוכלים בארוחת מנחה (בשעה 16:00) לחם ללא כל ממרח. כשפנו לרשת המתנ"סים בעניין, נמסר להם, לדבריהם, שארוחת המנחה כוללת פרי בלבד, והלחם הוא בכלל תוספת לארוחת הצהריים.

ההורים לא הסתפקו בתשובה הזו ופנו למשרד החינוך, ובשבוע שעבר קיבלו מענה. מנהל היחידה לתוכניות משלימות למידה, חיים הלפרין, כתב: "על הרשות מוטלת האחריות לדאוג לתוספת ממרח בארוחת מנחה, אם הצהרון מתקיים מעבר לשעה 16:00". ההודעה הועברה בנוסף לרשת המתנ"סים.

ההורים ביקשו גם לדעת מה נעשה עם הכסף של הממרחים שלא סופקו עד כה, אך לדברי גורמים המעורים בתחום, עד כה לא היה ברור שיש צורך בממרחים, ולכן הממרחים גם לא תוקצבו. מי שנדרש לממן את זה כעת היא רשת המתנ"סים, בשאיפה שבשנה הבאה יקבלו תקצוב לכך ממשרד החינוך.

מרשת המתנ"סים נמסר: "הרשת פעלה ופועלת לפי הנחיות משרד החינוך, גם בנושא המזון. עד כה ממחוז צפון היתה לא היתה הנחיה בנוגע לארוחה מנחה.

בעקבות ההנחיה החדשה, יסופקו לכלל ילדים הצהרונים החל מיום ראשון הקרוב: חצי כריך לילדי הגנים וכריך לילדי בית הספר, עם ממרחי מטבוחה או תמרים, וזאת לאחר מיפוי אילוצים אלרגניים. ארוחה זו היא בנוסף לארוחת צהריים ופרי שהילדים קיבלו עד כה. לשמחתנו, לאחר שמשרד החינוך נוכח שקיימת לקונה בהנחיותיו, הוא הודיע שהחל משנה הבאה הוא יקצה תקציב נוסף לכך במסגרת תוכנית ניצנים".