אחרי סגירת הבריכה בימי ראשון ואיסור השימוש באחת מבריכות השחייה, כעת מקצצים בשעות הפעילות - כך טוענים המנויים בקאנטרי אפק. לדברי תושבים, שעות הסגירה של הבריכה הוקדמו בשעה אחת. "זו פגיעה קשה במנויים ובשירותים שהובטחו לנו", טענו.

בריכת אפק. צילום: פרטי
בתחילת השנה גילו המנויים בקאנטרי אפק בקרית ביאליק כי לא יוכלו יותר להשתמש בשתי הבריכות בקאנטרי שעמדו לרשותם, כי אחת הבריכות הועברה לשימוש קבוצת מכבי שחייה.

חלק מהמנויים התמרמרו וטענו אז כי ההגבלה יוצרת עומס על הבריכה שנותרה, ולא ניתן לשחות בה. אז טענה העירייה כי השינוי משפר את המצב הקודם בכך שהוא מוסיף שלושה מסלולים לטובת הציבור.

השבוע גילו המנויים כי שוב פוגעים בשירותים שהובטחו להם, ועל בסיסם, לדבריהם, רכשו מנוי בקאנטרי. "הגעתי לבריכה וראיתי להפתעתי ששעות הפעילות של הבריכה שונו", סיפר אחד המנויים.

שעות הפעילות החדשות. צילום: פרטי

"אם קודם הבריכה היתה פתוחה בימים ב' עד ה' עד לשעה 22:00 ובימי שישי עד 17:00, כעת באמצע השבוע היא נסגרת ב-21:00 ובימי שישי עד 16:00. שעה פחות בכל יום. זה אחרי שלפני שנתיים החליטו לסגור לחלוטין את הבריכה בימי ראשון, שהיתה פתוחה קודם לכן מהשעה 15:00".

לטענת המנויים, השינוי פוגע בהם. "יש אנשים שמגיעים לשחות בשעות הערב המאוחרות, כי זה מה שלוח הזמנים שלהם מאפשר, וכעת אין להם היכולת לעשות זאת", אמר תושב אחר. "גם אם יש רק עשרה אנשים כאלה, זו לא סיבה לבטל להם את האפשרות הזאת. אנשים רכשו מנוי במקום על בסיס הדברים האלה. זו הפרה בוטה של ההסכם בין הקאנטרי למנויים".

עוד טענו כי מדובר במצב אבסורדי, לאור סגירת בריכת גלי גיל בקרית מוצקין ובריכת יגור בביאליק. "שטח השחייה בקריות צומצם במידה רבה עם סגירת שתי הבריכות הנוספות", אמר מנוי. "לצמצם בפעילות הבריכות שנשארו זו פגיעה בתושבים. בקיץ הצפיפות בבריכות היא בלתי נסבלת".

מעיריית קרית ביאליק נמסר: "שעות הפעילות של מרכז הנופש והספורט אפק לא קוצצו. המקום פתוח מ-5:30 בבוקר ועד 22 בערב. מרכז הספורט הינו היחיד באזור שפותח את שעריו החל מהשעה 5:30. לרווחת המנויים בשנה האחרונה אף הורחבה הפעילות של חדר הכושר והוא פועל גם בימי א'. שעת היציאה מהמים הוקדמה ב-45 דקות בלבד".