יחידת להב 433 של המשטרה עצרה השבוע, לאחר שנה של חקירה סמויה, כנופייה מקרית ים, בחשד לארגון וניהול הימורים באינטרנט תוך התחזות לאתר עם משחקי ילדים.

לפי החשד, העצורים הפעילו את האתר תוך גביית סכומי כסף באמצעים מקוונים והעברתם בשיטות מתוחכמות, על מנת להסתירם מרשויות האכיפה. לטענת המשטרה, בחשבונו של מי שעמד בראש הארגון, שפעל במשך חמש שנים, נמצאו 2 מיליון שקל.

אם המעצרים הללו יובילו לכתבי אישום, יהיה מדובר בארגון משפחתי לכל דבר. המשטרה טוענת שבראש הארגון עומד תושב קרית ים (29), בשותפות עם אחיו (37) שנעצר אף הוא, ותושב העיר ואשתו (27) של "העומד בראש", שגם היא נעצרה. עוד נעצר בכיר בקבוצה, גם הוא תושב קרית ים (29), ובכיר נוסף (35), תושב ראשון לציון.

האתר החשוד. צילום: דוברות המשטרה

על פי החשד, לכל אחד היה תפקיד בארגון. אחד גייס מהמרים, אחד המיר את הכסף למטבע מבוזר, אחד תיפעל את המערכת ואחד מהעצורים הוא איש קבע ביחידה מסווגת, לכן גם המשטרה הצבאית מעורבת בחקירה. לפי החשד, הכסף נגבה בכרטיסי אשראי והוחזר לחשבון הבנק בצורה שהסתירה את אופי הפעילות.

כל החמישה מכחישים בתוקף את המיוחס להם, אך ביהמ"ש קבע כי מדובר ב'מארג עברייני' והאריך את מעצרם: "מדובר על פי החשד בחבורה שניהלה הימורים לא חוקיים באתרים. בוצעו בין השאר עבירות של הלבנת הון, קשירת קשר לפשע, ועבירות מס. העבירות כרוכות בתכנון, תחכום והסתרה".