קריאות שבר נשמעו בעת שמאות בני אדם ליוו היום (שישי) בדרכו האחרונה את ינון יצחק עייש, בן ה-3 מקרית אתא, שנפטר ממחלת הסרטן. ינון הובא למנוחת עולמים בשעה 11:00 בבית העלמין "ארץ החיים" באעבלין. לצד קברו הטרי הונחו צעצועים, שמיכות ובובות שכה אהב והיו עימו בבית החולים בתקופה הקשה.

 ינון עייש ז"ל בבית החולים. צילום: מתוך הפייסבוק, הקבר הטרי, צילום: שי רגב

ינון נגע לליבם של רבים כאשר בחודש אוקטובר האחרון יצאו הוריו, יאיר ומאיה עייש, במסע לאיסוף תרומות דם למען הצלתו.

ינון אושפז לסירוגין בבית החולים רמב"ם מאז תקפה המחלה את גופו לפני שלושה חודשים. באחת הפעמים הגיע האיש בעל אלף הפרצופים, "מני ממטרה", לרמב"ם, והצליח להעלות חיוך על פניו של ינון המתוק.

ינון יצחק עייש ז"ל בבית החולים עם "מני ממטרה". צילום מתוך הפייסבוק

יושבים שבעה ברח' הרצל בקרית אתא

האב יאיר עייש אמר בכאב למיינט קריות: "היום נקרע העולם לשניים, כמו קריעת ים סוף, ועובר בו מלאך, שאף פעם לא ידע להגיד לא, תמים שהקשיב להורים שלו ואמר מה שתגידו לי אני אעשה.

"זה צדיק אמיתי, וגיבור שנלחם עד לשנייה האחרונה. זכות גדולה לי היתה להיות איתך ומתנה ענקית, לי ולאמא שלך. אוהבים אותך חיים שלי כולנו ולעולם לא נשכח אותך".

"לעולם לא נשכח אותך". קברו של ינון יצחק עייש ז"ל. צילום שי רגב

בפוסט שפרסם באוקטובר בעמוד הפייסבוק שלו, קרא האב לכל מי שיוכל לסייע לינון: "לכל חבריי משפחתי ולכל מי שקורא את הפוסט אני פונה אליכם בפנייה אישית נרגשת שכן ינון יצחק בני היקר בן ה-3 נמצא במצב קריטי בטיפול במחלת הסרטן.

"בשלב זה אנו עומדים בפני אפשרות שנידרש לתרומות דם המתאימות לינון. מנות הדם נחוצות והכרחיות להמשך המאבק והטיפול להחלמתו. אני מצרף לפוסט זה דף הנחיות שנמסר מבית החולים והרופא המטפל המפרט ומסביר את הקריטריונים הנדרשים לתרומת הדם.

"התגייסות מצדכם תהה חלק מהמאבק וההצלחה שלנו בהחלמתו של ינון בננו היקר לנו מכל". האב, עובד חברת חשמל, והחברים בעבודה התגייסו כדי לסייע בהשגת תרומות הדם.

ההורים, יאיר ומאיה עייש. צילום: מתוך הפייסבוק

מצבו של ינון הקטן הורע אתמול (חמישי) בלילה, הוא עבר צינתור בבית החולים רמב"ם, אבל לבסוף נפטר.

צדיק אמיתי. ינון יצחק עייש ז"ל. צילום: פרטי

בת המשפחה ליטל עייש כתבה: "גוזל קטן ינון יצחק עייש, גיבור שהמחלה הכריעה אותו לפני כמה שעות. ילד צדיק כמה תפילות בשמיים נשמעו בזכותך, כמה שיעורי תורה לכבודך קרעו את השמיים.

"כשהודיעו לי שנכנעת זה היה בדיוק בזמן שרב גדול איתי על הקו התפלל עליך, אבל כבר היית מותש גיבור כ"כ קטן, סה"כ בן 3. תיתן כוחות להורים היקרים שלך ולכולם. לא נתפס, הלב מדמם".

יהי זכרו ברוך!