בהלת הקורונה בקרית מוצקין: בני משפחה בעיר נכנסו להסגר בביתם לאור חשד שנדבקו בנגיף הקורונה לאחר ששבו מטיול משפחתי מסין. 

הגבר ששב מטיול בסין יחד עם בני משפחתו הוכנס הבוקר (ראשון) לבידוד ונלקחו ממנו בדיקות כדי לוודא שאין מדובר בנגיף הקורונה. בתום הבדיקה נשלח האיש לביתו ונדרש להישאר בהסגר בביתו במוצקין למשך שבועיים. יחד איתו נדרשו להישאר בבית במשך שבועיים גם יתר בני המשפחה מחשש להתפשטות הנגיף.

בהלת הקורונה בסין (צילום: gettyimages)בתם של בני הזוג ממוצקין לומדת באחד מבתי הספר בעיר, ובעקבות המקרה הועברה הודעה בין הורי התלמידים ובה הנחיות של משרד הבריאות כיצד לפעול בנוגע לחשודים כנושאים את הנגיף.

על פי החוזר, כל אדם ששהה בשבועיים האחרונים בעיר ווהאן בסין ויש לו תסמינים של חום או בעיות בדרכי הנשימה צריך להגיע לבית חולים בהקדם האפשרי, ומרגע שנקלט במרכז הרפואי, יש לשים אותו בבידוד.

הצוות הרפואי מתמגן מפני הידבקות והמטופל עובר את כל הבדיקות לווירוסים למיניהם. אם תוצאות כל הבדיקות מתגלות כשליליות, יישלחו הדגימות שנלקחו ממנו אל המעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, ושם יידעו לזהות את הנגיף ממשפחת הקורונה.

"זה ממש מפחיד", אמרה אחת האמהות בבית הספר: "לדעת שיכול להיות שהנגיף הגיע גם אלינו, וכולם בסכנה. אני מקווה שתוצאות הבדיקה שלהם יגלו שאין מדובר בנגיף".

תושבת העיר: "אני לא מבינה מדוע שוחרר לפני הגעת תוצאות הדם. כעת לא רק הוא בסכנת הידבקות אלא כל הקריה".

יצוין, כי אמש (שבת), בשעות הצהריים, הגיע גבר נוסף, תושב הצפון, באמבולנס לבית החולים רמב"ם לאחר שחש ברע, ואף הוא הוכנס לבידוד.

עוד יצוין, כי הבוקר (ראשון) תושבת רמת הגולן, בת 55, ששבה מנסיעת עבודה בסין, פונתה לביה"ח פדה-פוריה ואושפזה בעקבות חשד למחלה. 

ד״ר היבה אבו זיאד, מנהלת היחידה למניעת זיהומים, דיווחה כי מדובר בתסמינים קלים, בהגיעה למלר״ד ננקטו כל הצעדים הנדרשים לפי הנחיות משרד הבריאות. כמו כן, נשלחו בדיקות למעבדה הוירטלוגית המרכזית בביה״ח שיבא.