צילום: ShutterStock

צעיר בן 18 מקרית ביאליק, הומלס המתגורר ברחובות מזה שנה וחודשיים, מואשם באיומים על אמו. בית המשפט: "נגד הנער כבר נוהלו הליכים משפטיים והאם הוציאה נגדו צו האוסר עליו להתקרב אליה לביתה ולמקום עבודה. על מצבו של הנער כתב בעבר בית המשפט לנוער:

"מדובר בצעיר פגוע מאוד, אשר נלחם על זכותו לקבל אם, מלחמה שבמקרה זה היא מלחמה אבודה, אולם הנער אינו מכיר בכך".

כעת הפר הנער את הצו המורה לו להתרחק מאמו והוא מואשם בהפרת הוראה חוקית ובאיומים. על פי כתב האישום שהוגש השבוע נגדו עולה כי הוא , הגיעה למקום עבודה, אך היא לא היתה שם וכמו כן שלח לה הודעות טקסט ובהם כתב: "פעם קיבלת לום 5 קילו? תעני יא בת אלף, מה את באה לשגע אותי.

"אמן תקבלי סרטן בכל הגוף, יש לי שאלה את רוצה דקירות בכל הגוף או פטיש 5 קילו שינפץ לך את כל הגולגולת כי הפעם זה לא ייגמר בכמה כאפות, אם את מלשינה עליי אני יושב עליך רצח.... שאלוהים ייתן לך שבץ מוחי... אני יבוא עד לחבר שלך אני יביא עליו אנשים שישלחו אותו לאיכילוב במצב אנוש, אני יעשה אותו גוסס, אם הבן שרמוטה הצליח לסכסך בינינו".

יחד עם כתב האישום הגישה התובעת גם בקשה למעצרו של הנער עד לתום ההליכים נגדו. סניגוריתו של הנער, עו"ד אוריאן בן מוחה, פרשה בפני בית המשפט את נסיבות חייו הקשות של הנער: "מרשי בשנה וחודשיים האחרונים דר רחוב לאור העובדה שאמו החליטה שהיא רוצה לחיות את חייה בלי בנה.

"אחותו למחצה מתארת אותה ילדות. האם הביאה לעולם 7 ילדים, נטשה אותם בגיל מסוים והותירה אותם עם אביהם". עוד הסבירה הסניגורית כי מרשה הוא בנם היחיד של המתלוננת ושל גבר צעיר (כמחצית מגילה), איתו ניהלה מערכת יחסים, אבל כיום הוא מתגורר בחו"ל, ומרשה נזנח.

עו"ד בן מוחה: "האחים מהנישואין הראשונים תמכו אחד בשני והיה להם אבא, ולמרשי אין אף אחד בעולם, רק האחים למחצה. לא היתה לו כוונה לפגוע, הדברים נבעו מתסכול, מכך שצרכיו הבסיסיים כאדם לא מוצאים מענה. הפעם הוא עצור כבגיר, לראשונה בחייו, ואין ספק שזה נתן את אותותיו בו".

הסניגורית ביקשה לשחררו ולא להמשיך את מעצרו בתנאי כליאה של בוגרים. שופט בית משפט השלום בקריות, יוסי טורס, נעתר לבקשת הסניגורית. בהחלטתו כתב: "סבורני כי המשך מעצרו של הנער במקרה זה הוא סנקציה חריפה מדי, וניתן להשיג את התכלית בדרך מידתית יותר".

השופט שיחרר את הנער בחתימה על ערבות עצמית, ואסר עליו להיכנס לתחומי העיר חיפה וצפונה מכך. כמו כן ביקש התערבות של שירות המבחן לאחר שיחרורו.