על רקע טענות ושמועות שהוא מתכוון לפרוש לפני תום הקדנציה, הודיע השבוע ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, בשיחה ל"ידיעות המפרץ", כי הוא מתכוון להתמודד פעם נוספת על ראשות העיר, בבחירות שיתקיימו בעוד ארבע שנים.

בבחירות הבאות יהיה בן 79. חיים צורי | צילום: נחום סגל
בשבועות האחרונים נפוצו שמועות כי צורי מחפש יורש שייכנס לנעליו בעירייה, ואז יפרוש לפני הבחירות הבאות על מנת לתת למועמד מטעמו יתרון במערכת הבחירות.

כראיה לכך, טען יו"ר האופוזיציה, ציקי אבישר, במכתב ששלח לפני שבועיים למשרד הפנים ולגורמים במשרד היועץ המשפטי לממשלה, כי חברי סיעתו של צורי הפקידו מכתבי התפטרות. בדרך זו איפשר להכניס מתמודדים חדשים למועצת העיר, גם כאלו שלא היו ברשימה המקורית של צורי, "מוצקין נטו".

צורי בחר לא להגיב למכתבו של אבישר למשרד הפנים, אבל בסביבתו דחו על הסף את התיאוריה, לפיה הוא יעזוב את התפקיד שנה לפני תום הקדנציה, ואף ציינו כי גם בקדנציה הקודמת הפקידו חברי הסיעה מכתבים דומים, מבלי שהדבר התפרסם, וכי אין בכך כל רמז לכוונה שלו לעזוב את התפקיד.

צורי מכהן שש קדנציות מ-1993, ובבחירות הבאות הוא יהיה בן 79. בבחירות האחרונות קיבל כ-60 אחוז מהקולות. המתחרה שלו, ציקי אבישר, הצליח להכניס חמישה חברי אופוזיציה למועצת העיר, הישג מרשים לעומת הקדנציות הקודמות של צורי. עם זאת, גם צורי חיזק את סיעתו, ובפעם הראשונה מאז נבחר, יש לו רוב במועצת העיר ללא סיעה אחרת.

בשיחה ל"ידיעות המפרץ" טען צורי השבוע כי הוא מקבל פניות מתושבים רבים וגם מבכירים בעירייה שיתמודד פעם נוספת על התפקיד. "אני מתכוון להתמודד גם בפעם הבאה. מה קרה? יש לי גיבוי מהרבה מאוד אנשים, וכל אלו שרוצים להחליף אותי, יצטרכו להמתין עוד קדנציה", אמר.

"אני מתכוון להתמודד גם בפעם הבאה. מה קרה? יש לי גיבוי מהרבה מאוד אנשים, וכל אלו שרוצים להחליף אותי, יצטרכו להמתין עוד קדנציה".