חברת המועצה בקרית אתא, הילה שלם רובין, שנמצאת בהיריון בסיכון, סירבה ששני פרמדיקים שהזמינה העירייה יעלו אותה בעזרת כיסא גלגלים לקומת חדר הישיבות.

הילה רובין שלם. צילום: קרן גיגי

רובין,  יו"ר סיעת "הילה שלם והתושבים: "הם רצו לעשות קרקס סביבי ולבזות אותו. הביאו כיסא שצריך לשכב עליו בזווית 45 מעלות. עשו הכל כדי לבזות אותי, במקום להחליף את מיקום הישיבה ולהעביר אותה למקום נגיש.

"בכך מנעו ממני השתתפות בישיבה. ברור שחששתי לבריאותי ולא הסכמתי שיעשו כזה קרקס, ועוד על חשבון משלם המסים. אומנם בישיבה הזו לא יכולתי להשתתף, אבל אמשיך להיאבק על קיום ישיבות מליאה במקומות נגישים".

שעות ספורות לפני ישיבה המועצה, פרסמה שלם רובין פוסט בו היא חשפה כי היא בהיריון בסיכון ובגלל שמבנה העירייה אינו נגיש, אין היא יכולה להגיע לישיבות המליאה.

"למרות שאני אדם ציבורי ונבחרת ציבור יש לי רצון עז לשמור גם על הפרטיות שלי, ולא לספר מיד הכל לכל העולם. אבל לצערי היום אני צריכה לצאת מאיזור הפרטיות והנוחות שלי לא בשבילי, אלא בשבילכם ובגלל המחויבות שלי אליכם. חלקכם יודעים שאני בהריון אך לא יודעים שהוא כרגע במצב של סיכון. עד לא מזמן רבים לא ידעו כלל שאני בהריון עשיתי הכל כאחד העם כי להיות בהריון זו לא מחלה".

שלם רובין מציינת כי היא נמצאת בחודש השמיני להיריונה ולפני חודש שלחה הודעה לראש העיר, מנכ"ל העירייה והיועצת המשפטית כי היא במצב של הריון בסיכון, ולכן יש לה קושי להעלות לבניין העירייה לקומה השלישית ללא מעלית, ושהיא מבקשת לשנות את מיקום ישיבות המועצה למקום נגיש.

לדבריה, כבר מתחילת הקדנציה היא נלחמת לכך שישיבות המועצה יתקיימו במקום נגיש, בלי קשר למצבה הנוכחי, אבל נאמר לה שכיוון שהעירייה בונה מבנה חדש ונגיש, אין מה לעשות.

"לאחר בקשתי הזיזו את ישיבת המועצה הקודמת (לפני חודש) למקום נגיש. ביום שני האחרון נשלח אלי זימון לישיבת מועצה אשר תתקיים השבוע והיא חוזרת לבניין העירייה בקומה שלישית ללא מעלית. התפלאתי חשבתי שמדובר בטעות ומיד שלחתי מייל כי אני מבקשת שוב לחזור ולקיים את הישיבות במקום נגיש.

"התשובה שקיבלתי היא כי הם חשבו שמדובר במקרה חד פעמי ולא מתמשך ושלא שלחתי בקשה לשינוי המקום בשנית ולכן הישיבה נשארת במקומה הרגיל בבניין העירייה. ואני שואלת האם הריון הוא מקרה חד פעמי? אם הייתי בחודש 7 בהריון בסיכון אז פתאום המצב הפסיק לו? כשמדובר בבריאותו של אדם אז אם יש שאלה אז אין שאלה כלל".

הילה רובין שלם: "אני נבחרת ציבור אשר פועלת בהתנדבות שלמה, אבל חובתי היא לייצג את הציבור על כך נבחרתי ועל זה אני תמיד אלחם. ממה חוששים בעירייה? מישיבת מועצה שיתקיים בה שיח ודיון על צרכי התושבים? כמה נמוך הם ירדו על מנת לפגוע בי ובציבור התושבים? אני כמובן לא מתכוונת לשתוק על כך".

שלם רובין ציינה כי פנתה למספר גורמים על מנת לסייע לה וגם פרסמה את הנושא. היא הוסיפה בפוסט: "יש כאלה שיראו בזה נושא מגדרי, פמיניסטי, אני מרגישה שזהו שיוון להחזיר את השפיות ולרגע שיפסיקו להתעסק בפוליטיקה אלא בבני אדם ולעשות צדק. לא אסכים ולא יכול להיות מצב שלא אוכל להגיע לישיבת מועצה שבה אני צריכה לייצג את התושבים, רק כי אני בהריון".

מעיריית קרית אתא נמסר, נמסר, עוד לפני תקרית הכיסא הגלגלים: "על אף העובדה שהילה לא פירטה את מצבה הרפואי ולא עדכנה את העירייה מבעוד מועד, העירייה פעלה עם קבלת פנייתה למציאת פתרון נגיש שיאפשר לה להשתתף בישיבות המועצה.

"אין מדובר אלא בניסיון לעיוות המציאות ולניצול ציני לקידום מטרותיה. ידוע, בקרוב ייסתיימו העבודות לבניית בניין העירייה החדש המאפשר נגישות מירבית לבעלי מוגבלויות".