גרימת מוות או התאבדות? ביום שישי בשבוע שעבר נמצאה מריה טל (30), תושבת קרית ביאליק, מוטלת ללא רוח חיים בחדר המדרגות בביתה עם סימני דקירה. מותה נקבע במקום, ואתמול (חמישי) היא הובאה למנוחות בבית העלמין שער מנשה בחיפה. 

הובאה למנוחות. מריה טל (ז"ל) ובן זוגה מקסים. צילום: מתוך הפייסבוק

מקסים טל (29), שחשוד כי גרם למותה של אשתו, נעצר באותו היום (11 באוקטובר) וטען כי בת זוגו התאבדה מול עיניו. בדיון בבית משפט השלום בחיפה הוארך מעצרו בשבעה ימים. אמש (חמישי) הוארך מעצרו של הבעל, בפעם השנייה, בשישה ימים, עד ליום שלישי, בבית משפט השלום בקריות.

לאחר עיון בתיק החקירה בדיון שהתקיים אתמול ושמיעת טענות הצדדים התיר שופט השלום בקריות, שלמה מיכאל ארדמן, את פרסום שמה של המנוחה ושמו של החשוד. 

החשוד מובא לדיון בהארכת מעצרו. צילום: גיל נחושתן

במשטרה הדגישו כי כל כיווני החקירה נבדקים וטרם התבררו נסיבות מותה של המנוחה. טל נעצר לפני כחודש בחשד לעבירות אלימות במשפחה וכן בחשד ששבר את אפה של בת זוגו. אחרי הרחקתו הוא הורשה לחזור לדירה בשבוע שעבר.

המנוחה מריה טל ובן זוגה. צילום: מתוך הפייסבוק

הבעל טען בעת מעצרו כי אשתו שמה קץ לחייה מול עיניו ונעצה סכין בצווארה. לדבריו, הוא קם בבוקר ולקח את הילדים לגן. כשחזר הביתה, התעמת עימה על רקע עניינים אישיים.

עוד טען, כי במהלך דין ודברים ביניהם הוא אמר לה שהוא מתכוון לעזוב את הבית. לדבריו, יצא לעשן סיגריה בחוץ, נכנס הביתה לארוז את חפציו ואשתו עמדה מולו והתאבדה.

המקום שבו אותרה הגופה. צילום: גיל נחושתן

חברתה לעבודה של המנוחה סיפרה הבוקר (שישי) למיינט קריות: "מריה אהבה מאוד את ילדיה. היא אחת הבחורות היותר טובות שהכרתי. לב ענק, אישה, חברה שכל הזמן צוחקת ועם חוש הומור מאוד מפותח.

"נשמע לי הזוי שמריה התאבדה, היא אהבה מאוד את ילדיה. היא לא סיפרה לי שסבלה מאלימות. כששברה את אפה, אמרה שהאף נשבר לה במשחק כדורעף וצחקנו על זה שתקבל ניתוח חינם".

עו"ד רועי קרן, פרקליטו של הבעל, אמר למיינט קריות: "כפי שמרשי טוען מהרגע הראשון, החשוד חף מפשע והוא הקורבן בסיפור הזה.

"אני בטוח כי הוא ישוב לביתו ולחייו בתוך ימים ספורים והתיק יסתיים בלא כלום וללא אישום פלילי".

פרקליטו של הבעל החשוד, עו"ד רועי קרן