חסימות, הפגנות וזעקות שבר של בני הקהילה האתיופית במהלך הלילה מול שער הכניסה של תחנת המשטרה זבולון. קבוצת מפגינים נוספת חסמה את ציר התנועה המרכזי, שדרות ההסתדרות, במחאה על הריגת סלומון טקה (19) מירי של שוטר בלבוש אזרחי. קצין משטרה בכיר יצא אל מאות המפגינים ב-2:00 בלילה וניסה להרגיע את הרוחות.

בעקבות מחאה המתקיימת גם הבוקר (שני), נחסם לתנועה כביש ההסתדרות בקטע שבין צומת קרית חיים ( צומת הצריף) לצומת קרית אתא.

האירוע החמור התרחש אמש (ראשון) סמוך למועדון "נירים" בקרית חיים, שבו מועסקים צעירים בני העדה האתיופית תחת מרכז הנוער "בית יציב".

חסימות בשדרות ההסתדרות. צילום: נחום סגל

קצת אחרי השעה שמונה, ברחוב השיירה 48, פילחו שתי יריות את האוויר וגבו את חייו של הנער סלומון טקה (18) ואת השקט באזור.

סלומון טקה ז"ל. צילום: מתוך הפייסבוק

בראיון בלעדי ל"מיינט קריות" סיפרו שני חבריו שהיו עימו, כי השוטר הזדהה בפניהם באמצעות תעודה וטען כי הם שדדו קטין. הם הכחישו ואז התפתח דין ודברים ביניהם, ולפתע השוטר שלף אקדח וירה בהם בעודם בורחים.

דקות ספורות אחרי האירוע סיפרו השניים את שאירע, כשקולם רועד והם מסרבים להאמין שחברם נורה מול עיניהם. 

הנערים שהו באזור במסגרת מועדון "נירים" תחת מרכז הנוער בית יציב באזור ולאחר הירי יצאו כל חבריהם מהמועדון.

המשטרה שהגיעה למקום תחמה את הזירה והנערים הביטו בנעשה, מתוך ידיעה שחברם נלחם על חייו ושעה קלה לאחר מכן הוא נפטר מפצעיו.

בראיון למיינט קריות הבוקר (שני) אמר נציג הקהילה האתיופית בקריות, בני ארמיס: "הילדים שלנו יצאו לחופשה ביום הראשון של החופשה זה מה שקורה, זה הזוי, זה מפחיד, ואנחנו לא נוכל לשתוק על זה יותר. המצב מאוד עגום".

בעקבות האירוע החמור בני העדה האתיופית יצאו לרחובות, השאירו הודעות בקבוצות הווטסאפ וביקשו מחבריהם להגיע לזירה כאות הזדהות. יחד עם בני הקהילה האתיופית הגיעו גם כוחות משטרה. לקראת חצות, התגודדו בני העדה מול שער הכניסה לתחנת זבולון כאות מחאה.

צפו בהוריו של הצעיר, שמיררו בבכי מול תחנת זבולון (האם בחולצה אדומה והאב בחולצת פסים).

קבוצה נוספת של מפגינים חסמה את התנועה בשדרות ההסתדרות, סמוך לתחנת המשטרה זבולון, ומנעה מכלי רכב לעבור במקום.

מהמשטרה נמסר: "בשעות הערבה התקבל דיווח על אירוע מצער בקרית חיים במהלכו נהרג צעיר כתוצאה מירי.

"כוחות משטרה הגיעו למקום ובבדיקה ראשונית של נסיבות האירוע, עולה כי שוטר שלא היה בתפקיד ושהה עם אשתו ושלושת ילדיו בגן שעשועים סמוך למקום, הבחין בקטטה ברחוב בין מספר צעירים וניסה להפריד בין הצדדים. בשלב מסוים לאחר שהזדהה כשוטר, החלו הצעירים ליידות לעברו אבנים.

"השוטר שלטענתו חש בסכנת חיים ביצע ירי שנסיבותיו נבדקות. הצעיר שנפצע מהירי פונה במצב קשה למרכז רפואי רמב"ם ובהמשך נקבע מותו בבית החולים. השוטר נחבל מספר חבלות בפלג גופו העליון ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. המשך חקירת האירוע הועברה למחלקה לחקירות שוטרים".

יצוין, כי ההודעה מהמשטרה נמסרה שלוש שעות לאחר אירוע הירי.