תושבים מתלוננים על מכת פריצות לכלי רכב ברחובות מרכזיים בקרית ביאליק. הלילה (בין שבת לראשון) נפרצו שני כלי רכב ברחוב הנרקיסים ועוד מספר כלי רכב ברחוב אפרים.

אחד הרכבים שנפרצו. צילום: פרטי

בעלי הרכב התעוררו בבוקר והבחינו בפריצה, שכללה ניפוץ שמשת הרכב וגניבת רכוש מתוכו.

תושב רחוב הנרקיסים, שהגיש תלונה במשטרה: "יצאתי כמדי בוקר לעבודה וכשניגשתי לאוטו, חשכו עיניי. חלון הרכב נופץ והפכו לי את משענת היד ותא הכפפות. נגנבו לי דברים יקרי ערך. זאת הרגשה איומה, הביטחון שלנו נפגע. אנו דורשים הגברת הסיור בכל רחבי העיר".

ניפצו את שמשת הרכב וגנבו חפצים יקרי ערך. צילום: פרטי

תושבת נוספת, שאף היא הגישה תלונה במשטרה: "הבוקר (ראשון) התעוררתי ולהפתעתי ראיתי את השמשה בדלת הקידמית מנופצת לגמרי ואת הבגדים שלי פזורים על המדרכה. התקשרתי מיד למוקד 100 והזמנתי משטרה.

"במוקד אמרו לי שאירעו פריצות נוספות הלילה, ולתומי חשבתי כי מאחר שהיה מספר רב של פריצות יתייחסו במשטרה בהתאם ויבדקו לעומק ואולי יש סיכוי שיתפסו את הגנב, אבל התאכזבתי.

"חוץ מלגבות עדות לא עשו כלום. המשטרה אפילו לא שלחה חוקר זיהוי פלילי לקחת טביעות אצבע. גם במצלמה שיש במכולות ליד מקום הפריצה לא הסתכלו.

"יצוין, כי יש לי בבית פעוטה בת שנה וברחוב כמו הנרקיסים בקרית ביאליק, שאמור להיות בטוח, מרגיש שכבר לא וגם התחושה שהמשטרה בגישה של לעשות וי על התלונה ולהמשיך הלאה, לא עוזרת לנו להרגיש בטוחים".

מהמשטרה נמסר: "ככל שמתקבלת תלונה המעלה חשד לקיומה של עבירה פלילית, מנהלת המשטרה בדיקה על מנת להגיע לחקר האמת לרבות הגעת ניידת לזירה ובמקרה הצורך זימון בעל הרכב אל התחנה, לבדיקה מקצועית של הזיהוי הפלילי.

"מעבר לכך, איננו מוסרים פרטים מחקירות ואין בכך כדי לאשר את עצם קיומן".

מעיריית קרית ביאליק לא התקבלה תגובה עד למועד פירסום הידיעה.