מי שובר שמשות של מכוניות בחניון ציבורי ברחוב אצ"ל בקרית ים, סמוך לבית הספר היסודי אלמוגים? שאלה זו מטרידה מאוד את תושבי השכונה, שכבר הפסיקו לחנות באותו חניון מוסדר לאור המקרים הרבים שאירעו לאחרונה.

"המשטרה פתחה בחקירה מקיפה". שמשת הרכב המנופצת. צילום: פרטי
מאור דבוש, תושב הרחוב: "מדובר בחנייה אחורית של בית הספר, שם רבים מחנים את המכוניות שלהם. בשנה האחרונה אירעו, למיטב ידיעתי שישה-שבעה מקרים של ניפוץ שמשות. לפני שבועיים זה קרה גם לי. באתי בבוקר למגרש החנייה והחלון הקדמי היה שבור. באותו יום לשכנה אחרת ניפצו את השמשה. אין לנו מושג מי עושה את זה ומדוע, יכול להיות שיכורים שסתם פורקים זעם".

לדברי דבוש, הוא ושכנים נוספים הגישו תלונות במשטרה והתלוננו גם בעירייה על התופעה. "במשטרה הבטיחו כי יעשו במקום יותר סיורים, אבל אנחנו לא רואים נוכחות בולטת יותר. בעירייה אמרו שיתקינו מצלמות ותאורה. ואכן התקינו תאורה, אבל לא מצלמות ולא מרגישים שמשהו מהותי השתנה".

דבוש העלה את הנושא ברשתות החברתיות, והתגובה הציבורית הפתיעה אפילו אותו. "אנשים פשוט הפסיקו לחנות באותה חנייה, לאחר שפרסמתי את המקרה. זה יוצר המון לחץ ברחובות הסמוכים, שגם כך אין שם מקומות חנייה.

"אני מצפה שגם המשטרה וגם העירייה יעשו הכל כדי שנוכל להמשיך ולחנות באותה חנייה, מבלי שנחשוש שמישהו ינפץ את השמשות שלנו".
מעיריית קרית ים נמסר: "מדובר במקרה חד פעמי שאירע לפני כשבועיים ואשר בו נופצו שמשותיהם של שלוש מכוניות במקום.

"האירוע טופל באופן מיידי בידי השיטור העירוני ובעקבותיו נפגש קצין השיטור של העיר עם בעלי המכוניות ואף הורה על הגברת הנכוחות המשטרתית באזור. כתוצאה ישירה מפעילות זו נעצר הלילה במקום חשוד בפריצה.

"במקביל ובלי קשר נמצאת קרית ים בחודשים האחרונים בעיצומה של תוכנית כוללת לרישות העיר במצלמות. במסגרת זו רושתה עד כה העיר במצלמות במרחבים הציבוריים רבים, פארקים, רצועת החוף ומוקדים נוספים המשדרים תמונה בזמן אמת אל המוקד העירוני. על פי התוכנית יושלם רישות העיר במצלמות עד לסוף השנה".

מהמשטרה נמסר: "מיד עם קבלת התלונה, פתחה המשטרה בחקירה מקיפה במטרה להגיע למבצע העבירות.

במקביל הונחו יחידות הסיור והשיטור העירוני להגביר את הסיורים באזור לשם מניעה והרתעה. אנו קוראים לציבור לדווח למשטרה בזמן אמת במידה ואירועים אלו חוזרים ונשנים".