כשהמדרכה לקויה ואדם נופל ברחוב זה לא נעים, אבל כאשר מדובר באדם המתנייד בכיסא גלגלים שנופל על המדרכה, המצב חמור כפליים. זה מה שקרה לאהוד קמחי, תושב הקריות, שנפגע בקרית אתא בשל מדרכה לקויה.

"התגלגלתי על הגרוטאות". אהוד קמחי. צילום: נחום סגל
קמחי, בשנות ה-50 לחייו, תובע בבית משפט השלום בחיפה את עיריית קרית אתא שבתחום שיפוטה אירעה התאונה.

על פי כתב התביעה שהוגש באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה לתביעות נזיקין, בחודש ינואר השנה נתקל קמחי עם כיסא הגלגלים, ברחוב ש"י עגנון בקרית אתא, במדרכה שבה היו חסרות אבנים משתלבות, ובהפרשי גובה בין האבנים הקיימות. כתוצאה מכך הוא התהפך, כיסא הגלגלים שלו נשבר והוא נזקק לטיפול רפואי

קמחי התלונן על כאבים בכל חלקי גופו, בעיקר בידיים ובברך שמאל, אובחנה נפיחות, שטף דם ורגישות בכף יד שמאל ופגיעות נוספות. הוא טופל ושוחרר עם המלצות למעקב רפואי ומנוחה.

בהמשך קיבל טיפולים נוספים במסגרת קופת החולים, אולם ללא שיפור ניכר במצבו. לטענת התביעה, הוא נזקק עתה לעזרה צמודה בפעילות היומיומית שלו.

עו"ד סאמי אבו ורדה. צילום: פרטי

כתוצאה מהפגיעה נהרס כיסא הגלגלים שלו, והוא נאלץ להשתמש בכיסא חלופי, עד שרכש כיסא גלגלים חדש בעלות של 5,900 שקל, סכום שהוא תובע מהעירייה לשלם לו. זאת, בנוסף על הפיצוי שיקבע בית המשפט בעקבות תלונות על רשלנות מצד העירייה שגרמה להתהפכות כיסא הגלגלים על המדרכה.

מעיריית קרית אתא נמסר: "טרם התקבלה תביעה משפטית בנושא הזה".

השבוע אמר קמחי למיינט קריות: "בצד המדרכה שנפלתי יש מקום המיועד לזריקת פסולת גדולה, כגון גרוטאות וכדומה. כנראה שהמשאית שמפנה את הפסולת פגעה במדרכה, והאבנים זזו.

"עברתי עם כיסא הגלגלים, נתקלתי באבנים שזזו ממקומן ונפלתי לבור של איסוף הפסולת. הכיסא התהפך והתגלגלתי על הגרוטאות ועל כל מה שהיה שם. עוברי אורח הרימו אותי, הכיסא נשבר וגררו אותי הביתה.

"למזלי, הבית היה קרוב, במרחק של 20 מטר. בבית ראיתי שהפציעה יותר חמורה ממה שחשבתי ולקחו אותי למר"מ. נפצעתי בכל חלקי הגוף - ידיים, רגליים, חזה".