ממלא מקום וסגן ראש עיריית קרית מוצקין, עומר זוהר, הגיש תביעה נגד חבר המועצה ציקי אבישר ובה טען שפירסם לשון הרע נגדו. בתביעה נטען כי בפוסט שהעלה אבישר בפייסבוק הוציא את דיבתו של זוהר וכעת הוא דורש פיצוי בגובה 280 אלף שקל.

ציקי אבישר. צילום: נחום סגל, עומר זוהר. צילום: דורון גולן

במכתב תגובה ששלח אבישר, טרם התביעה, טען כי הוא עומד מאחורי הדברים והם אינם מהווים לשון הרע.

לפני כשבועיים התקיימה ישיבת מועצת העיר בקרית מוצקין. בסדר היום שקיבלו חברי המועצה נכתב "בחירת סגן וממלא מקום בשכר". יום לפני הישיבה העלה אבישר פוסט ביקורתי בנושא בפייסבוק ובו התייחס בין היתר למינוי. בסופו של יום אושר המינוי ללא שכר

בעקבות הפוסט הגיש השבוע זוהר תביעה בגין הוצאת לשון הרע נגד אבישר. בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בחיפה נטען, כי בשתי הזדמנויות בפוסט, פירסם אבישר דברי לשון הרע על זוהר.

"ב-11 בדצמבר 2018, פירסם הנתבע בדף הפייסבוק רשומה ("פוסט") ובה ציין: "חבר הסיעה של צורי, עומר זוהר, התפוטר מעבודתו בקואופרטיב "דן" ונותר חסר הכנסה. על מנת לשמור על נאמנותו לצורי ביקש לעצמו את הג'וב", נכתב.

דברים אלה, נטען, מהווים לשון הרע נגד זוהר בהציגו כמי שמשתמש במעמדו הציבורי לטובתו הכספית והאישית. כמו כן נטען, כי בזמן כתיבת דברים אלה זוהר עבד כמנכ"ל בחברת 'פנדן' ועודנו בתפקיד, ומדובר בטענות כוזבות.

טענה נוספת שהועלתה עסקה בסרטון וידאו שצורף לפוסט ובוא אמר אבישר: "לא רק שצורי ינסה למנות מחר סגן ראש עירייה בשכר ולא רק שהסגן הזה חשוד בפלילים...". גם דברים אלה, נטען, אינם נכונים ומהוויים לשון הרע. "הנתבע פרסם את שני הפרסומים ללא כל בדיקה מוקדמת עם התובע ובכלל, מתוך כוונה לפגוע בתובע", נכתב.

לאור דברים אלו נשלח לאבישר מכתב מבא כוחו של זוהר בו נתבקש לשנות את הפוסט ולכתוב שהדברים שנאמרו אינם נכונים ולהתנצל, למחוק את הדברים הפוגעניים, ולפצות את זוהר ב-30 אלף שקל.

אולם אבישר לא עשה כן ושלח מכתב תגובה לעורך הדין. במכתב טען כי הדברים שנכתבו הם נכונים. בעניין סיום עבודתו של זוהר כתב אבישר: "באשר למילה "התפוטר" – הרי שהיא משקפת נאמנה את השיח הציבורי ובמועצת העיר סביב הסיבות להפסקת עבודתו של עומר זוהר בחברת "דן", חודשים ספורים לאחר שהחלה, ורצונו בתפקיד סגן ראש העירייה בשכר".

לעניין החשדות בפלילים לכאורה כתב: "הרי שמדובר באמירה המגובה בראיות, חלקן אף קיבלו ביטוי בכתבת תחקיר נרחבת של ערוץ 2 ששודרה בפריים-טיים טלוויזיוני מול עיניהם של מיליוני צופים על ידי העיתונאי יוסי מזרחי.

עוד הוסיף: "למעלה מן הצורך, אסתפק בלציין כי במסגרת הליכים אלו זומנתי למתן עדות ואיני יכול להרחיב בעניין זה, לאור העובדה כי מדובר בחקירה שעודנה מתנהלת, אך ככל שמר זוהר יחליט לפנות לערכאות משפטיות ויעלה הצורך – אציג את הראיות הדרושות לכך בערכאה השיפוטית הרלוונטית, אשר לטעמי מבססים באופן ברור את מה שנכתב על ידי".

בתביעה דחה זוהר את כל הטענות שהועלו במכתבו של אבישר. לפיכך, ביקש מבית המשפט להורות לאבישר להסיר את כל הפרסומים, לפרסם תיקון והכחשה לדברים, וכן לחייב אותו בפיצוי בגובה 280 אלף שקל. "התביעה הוגשה ואני מאמין שבית המשפט יעשה צדק", אמר השבוע זוהר: "גם נבחרי ציבור צריכים לשמור על האמת".

אבישר מסר: "אין מה להתרגש מהתביעה. חסכנו לתושבי מוצקין 3.5 מיליון שקל ולא יהיה תפקיד בזבזני של סגן בשכר".