שריפה פרצה באירוע בר ובת המצווה של התאומים נועם ושירה לוי באולמי נוביה, ככל הנראה בגלל בדל סיגריה שזרק מפריח הבלונים.

מאות אורחים פונו מהמקום בבהלה רבה, השאירו את חפציהם ונסו על נפשם. החגיגה, שנערכה ביום ראשון בערב, נקטעה בשיאה.

"כולם חשבו בהתחלה שהעשן זה סוג של אפקט". (בתמונה הקטנה: חתני השמחה) צילום: פרטי

אמם של התאומים, דקלה: "זו עוגמת נפש שקשה לתאר. האולם היה מלא, היו בו 350 חוגגים, מהם 90 ילדים שהיו שם בלי הוריהם. בשעה 22:20 הילדים היו על הבמה עם הדי.ג'יי, ופתאום הרגישו חום ליד הבמה, שם זה החל. התחיל להתפזר עשן, אבל כולם היו בריקודים וחשבו שזה סוג של אפקט. בתוך כמה שניות, כל האולם התמלא עשן.

הדי.ג'יי, גבי רחום, כיבה את המוזיקה וביקש לפנות את האולם, ואנשים רצו החוצה. השאירו את הדברים שלהם על השולחנות ויצאו. בשלב זה האירוע הסתיים, אף אחד לא חזר לאולם, הכבאים לא נתנו לאף אחד להיכנס. בשעה אחת בלילה, כשאיפשרו לנו להיכנס, אספנו את החפצים של האורחים.

"האירוע נהרס, תודה לאל שזה נגמר בנס ואף אחד לא נפגע. זה הכי חשוב, אבל לתאומים זאת עוגמת נפש גדולה. הם חיכו לערב הזה שמונה חודשים. השקענו מאוד בתכנון האירוע, ומבחינתם חרב עליהם עולמם. גם לאורחים נגרמה עוגמת נפש. אנשים היו בטראומה, כמעט נחנקו. הילדים היו ללא הוריהם והיו על אחריותנו. בעלי נכנס לתוך העשן וחיפש ילדים מתחת לשולחנות, מתחת לספות, עוד לפני שהגיעו כוחות כיבוי האש.

"באירוע לא הוגשה המנה עיקרית, והשקעה רבה שלנו ירדה לטמיון. התאומים הכינו הופעה לאורחים ולא הספיקו להציג אותה".
מכיבוי אש נמסר: "אולמי נוביה השלימו את מלוא דרישות בטיחות האש וניתן להם אישור רשות הכבאות. באשר לחקירת הדליקה, הנסיבות עדיין נבדקות, אם כי ישנה סבירות שמקור פרוץ הדליקה נובע מזריקת בדל סיגריה".

איציק צבי, מבעלי אולמי נוביה: "הבחור שהתעסק עם הבלונים זרק את הסיגריה שהוא עישן על קונפטי שהיה זרוק על הרצפה, וכך זה החל. זה מצולם, ראיתי את הסרטון. בסמוך למקום שזה החל יש יניקה של אוויר אשר מוחזר למערכת המיזוג, כך שהעשן נשאב למערכת המיזוג והתפשט.

"לא היתה ממש שריפה, גם מתזי האבקה של כיבוי אש, אשר פעלו, גרמו לעשן סמיך. פינינו את כולם. אנחנו מתנצלים על אי הנוחות שנגרמה למשפחה ולאורחים, אבל לא רצינו לקחת סיכון, מדובר בחיים של אנשים. בכוונתנו לנקוט בהליכים משפטיים נגד איש הבלונים שזרק את הסיגריה".