השביתה בעיריית חיפה נכנסת ליומה השלישי. לאחר שבפגישה אתמול בין נציגי הנהלת עיריית חיפה לנציגי ועד העובדים לא הושגו הסכמות, החליט הוועד להמשיך את השביתה שפרצה עד להודעה חדשה. 

מהבוקר (שישי) לא יתקיימו לימודים בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים בחיפה, בקרית חיים ובקרית שמואל.

אתמול (חמישי) הודיעה הסתדרות המורים, כי תמנע כניסת תלמידים לבית הספר אם השביתה תימשך מחר בשל מצב תברואתי והגייני ירוד. "השהות במוסדות החינוך רק מסכנת את התלמידים".

מעיריית חיפה נמסר: "בעקבות הודעת ועד העובדים על המשך השביתה, אנו נאלצים להודיע על המשך שביתת שירותי העירייה.

כיתה ריקה. שביתה. צילום: גיל יוחנן

"בעקבות הודעת ועד העובדים והודעת הסתדרות המורים על איסור קיום לימודים בתנאים הקיימים: גני הילדים לא יפעלו מחר (שישי). להוציא גני ילדים בחינוך המיוחד שיפעלו.

"בהתאם להנחיית הסתדרות המורים בתי הספר היסודיים לא יקלטו תלמידים כולל כיתות החינוך המיוחד המשולבות בבתי הספר היסודיים.

"גני ילדים של החינוך המיוחד, בתי הספר לחינוך מיוחד, ובתי הספר התיכוניים יפעלו כסדרם,

גן החיות והמוזיאונים יהיו פתוחים גם חינם לתושבי חיפה בהצגת תעודת זהות. אנו מתנצלים על אי נוחות הזמנית".

בקרב ההורים הדעות חלוקות. "הוועד משתמש בילדים שלנו כבני ערובה בשביל לקדם את האינטרסים שלו", אמרה אם מקרית שמואל: "זה ממש לא בסדר. כל הכבוד לקליש שמחזיקה מעמד ולא נכנעת ללחצים של הוועד.

"זה מאוד קשה ולא סימפטי, אבל אני חושבת שהוועד מתנהג בבריונות. אני לא חושבת שהמאבק הוא בגלל הסייעות. אם זה היה בגלל הסייעות היו שובתים כבר מזמן, לא עכשיו. זה ניצול ציני של הסימפטיה של הציבור לעובדים. יכלו לנקוט בצעדים פחות קיצוניים, בלי לשבור את התושבים".

אחרים הפנו אצבע מאשימה כלפי ראש העיר, עינת קליש רותם. "הגיע הזמן שתשב עם הוועד ותפתור את הבעיה", אמרה אם אחרת.

"המלחמות אגו האלה פוגעות בתושבים. הוועד נלחם גם על האינטרסים שלנו ההורים ואנחנו נגבה אותו, גם אם זה עולה לנו בימי חופש", אמרה אם אחרת.

"אין שום סיבה שיפגעו בעובדים הכי חלשים במערכת. הסייעות בגנים הן אלו שמטפלות בילדים שלנו, בלעדיהן הגן לא מתקיים. לא יתכן שלא יעניקו להם את התנאים שלהם. כל פעם שסייעת חולה, אין מי שיחליף אותה. הגננת נשארת עם סייעת אחת ו-35 ילדים, זה מצב מאוד מסוכן, שאסור שיקרה. מחזקים את ידי העובדים במאבקם".