צעירה בת 27, שנפצעה במבוך אימה חשוך בשדרות ההסתדרות, תפוצה בסכום של 170 אלף שקל.

הראשונה בטור איבדה שיווי משקל. מבוך בחושך | צילום: פרטי
מכתב התביעה שהוגש לבית המשפט על ידי עו"ד יעקב פלדשטיין עולה כי הצעירה השתתפה בפעילות קבוצתית במבוך, אשר מתרחשת בחושך. תוך כדי הליכה במסלול, כאשר הצעירה היתה שלישית בטור, הגיעה הקבוצה לחלק בו הרצפה היתה מרופדת בספוג או חומר רך אחר, ובסופו צריך לרדת.

לפתע איבדה הצועדת הראשונה בטור את שיווי משקלה, מעדה על זו שמאחוריה, ושתיהן יחד נפלו לאחור על התובעת. כתוצאה מהתאונה איבדה התובעת את ההכרה.

בכתב התביעה מדגיש עו"ד פלדשטיין כי המבוך פועל בחושך מוחלט, עד כדי חוסר יכולת לראות את האדם הצועד לפניך, כך שמרשתו לא יכלה להיזהר מהפגיעה, ואף לאחר הפגיעה, שאר חברות הקבוצה לא ידעו על המתרחש. רק לאחר שחברותיה הבינו כי מדובר במקרה חירום, הן צעקו את מילת הקוד לקריאה לעזרה במבוך.

גם בשלב זה, נטען, לא נדלקה התאורה, ומרשתו חולצה מהמבוך על ידי דודתה ועובד המקום, אשר האיר את הדרך באמצעות הטלפון הסלולרי. היא הוצאה אל הלובי ופונתה לקבלת טיפול רפואי, שם הוברר כי שברה את רגלה.

הצעירה, אשר עבדה כסוכנת מכירות בחברת תקשורת, נעדרה ממקום עבודתה במשך ארבעה חודשים בעקבות הפציעה.

עו"ד יעקב פלדשטיין. צילום: פרטי

עם הגשת התביעה פנתה חברת הביטוח של חדרי הבריחה לעו"ד פלדשטיין, ובין הצדדים החל גישור, שבסופו נחתם השבוע הסכם פשרה על פיו הצעירה תפוצה בסכום של 170 אלף שקל.

בעלת העסק הנוכחית ציינה כי המקרה אירע לפני שרכשה את המקום.