הרוח סוערת בקריות: עצים קרסו, חפצים התעופפו ונמל חיפה נסגררוחות חזקות וגשם החלו להתפשט ברחבי הקריות, וכבר בתחילת הסערה מדווחים תושבים על נזקים שונים שגרמה הרוח. נמל חיפה הערב (רביעי) על סגירת הנמל לכניסת אוניות ל-24 השעות הבאות

תחזית מזג האוויר התממשה: שלג אמנם לא צפוי לרדת בקריות, אבל הרוחות והגשמים כבר כאן. תושבי העיר מדווחים על נזקים שכבר גרמה להם הרוח.

בשדרות ירושלים לכיוון חיפה עץ קרס על הכביש וחסם את נתיבי הכביש והמטרונית, נמל חיפה נסגר לכניסת אוניות.

עץ נוטה ליפול בקרית ים. צילום: באדיבות עיריית קרית ים

עובדי עיריית ביאליק סייעו לתושבת שעץ נפל בחצר ביתה הפרטי וטיפלו במוקדים נוספים בעיר.

 עץ קרס בחצר בית בקרית ביאליק. צילום: באדיבות העירייה

בשעות האחרונות מורגשת רוח ערה במהירות של כ-30 קמ"ש ברחבי הקריות המלוות בסופות רעמים וגשם לפרקים.

בעקבות מזג האוויר הודיע נמל חיפה הערב (רביעי) על סגירת הנמל לכניסת אוניות ל-24 השעות הבאות. "הפלגות (יציאת) אוניות על פי שיקול דעת הנתב ובכפוף למזג האוויר ומצב הים", נמסר.

נמל חיפה. דוברות עיריית חיפה

בקרית ים נפל עץ אחר הצהריים (רביעי) על הכביש בשדרות ירושלים וסיכן את הנהגים. עצים נוספים נטו ליפול ופונו על ידי אגף התפעול של עיריית קרית ים.

תושבת קרית ביאליק דיווחה כי מסתור הכביסה בביתה התעופף בעקבות הרוחות החזקות. גם תושבת גבעת טל בקרית אתא דיווחה כי שולחן הגן והכיסאות בחצר ביתה עפו ברוח. תודש קרית אתא הופתע לגלות במרפסת ביתו חלקים מהשולחן, ששיך לשכנו בבניין.

הלילה: גשם מלווה בסופות רעמים וברד בצפון הארץ. בקריות גשמים והצפות במקומות המועדים וכאמור רוחות חזקות. במהלך הלילה המשקעים והרוחות ייתמעטו וייחלשו בהדרגה.

מחר (חמישי): מעונן חלקית עד מעונן, הטמפרטורות עדיין יהיו נמוכות מהרגיל לעונה.

במד"א פירסמו הנחיות בטיחות בעת השתוללות רוחות חזקות: "חפצים רבים עלולים להינתק ממקומם, על כן, יש להקפיד לחזק חפצים שונים הנמצאים בחוץ, כגון ריהוט גן, מתקני ייבוש כביסה ועוד על מנת שלא יפגעו בהולכי הרגל ברחובות. חשוב להיזהר במהלך פתיחת וסגירת חלונות שיכולים להיטרק בעוצמה רבה עקב הרוחות הנושבות בחוזקה".

במשטרת ישראל קוראים לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האוויר הסוער. מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים.

אין להתקרב למפגעים שנוצרים כתוצאה ממזג האוויר הסוער, ובכל מקרה לדווח לרשויות על כל מפגע שעלול להוות סכנה. בכל מצב חירום בדרכים ובכלל - יש להתקשר בהקדם למוקד 100.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה