להורים בקרית מוצקין ובקרית חיים נמאס מהשתיקה של העיריות לנוכח ההתייקרות הגדולה במחירי הקייטנות, אז הם החליטו לצאת ולהפגין. ביום ראשון הקרוב, בשעה 17:30, תיערך הפגנה של הורים ברחבת הכניסה לעיריית קרית מוצקין, וצפויות הפגנות גם בחיפה.

קייטנה. צילום: אבי מועלם

ביום שלישי (4.6), בשעה 17:00, מתוכננת הפגנה של הורים לילדים מקרית חיים וקרית שמואל ברחבת עיריית חיפה. 

כזכור, בשבוע שעבר ביקשו חברי האופוזיציה בקרית מוצקין לקיים ישיבה שלא מן המניין בנושא הקייטנות. אולם בקשתם נדחתה על ידי העירייה, וכך גם עתירה שהגישו בנושא לבית המשפט.

לפיכך נדחה הדיון במועצת העיר ליום ראשון הקרוב. בטרם יחל הדיון תתקיים הפגנה ברחבת העירייה בנושא.

"המחירים לקייטנות קיץ במוצקין גבוהים מאוד ביחס לערים אחרות כאן באזור. העירייה לא מסבסדת ולא מורידה מחירים למרות שהבטיחה שביום העצמאות תחסוך בעלויות של אומנים, כדי שבקיץ היא תוכל להביא אומנים ופעילויות ויסבסדו גם את קייטנות הקיץ", נכתב בהודעה שמופצת בין ההורים בימים האחרונים.

"נכון לרגע זה הסבסוד לקייטנות לא קרה. לכל מי שאכפת לו מהנושא אנחנו מבצעים הפגנה ברחבת הכניסה לעירייה ביום ראשון הקרוב בשעה 17:30, כי בשעה 18:00 יתקיים דיון בנושא מחירי הקייטנות בעירייה. רק ביחד נוכל לבצע שינויי".

לדברי אבישר, למאבק שלהם הצטרפו גם חברי קואליציה. "ביום ראשון תתכנס המועצה להצביע על הוזלת מחירי הקייטנות. 5 חברי סיעת רוח חדשה במוצקין יצביעו בעד", אמר אבישר.

 "ישנם עוד שני חברי קואליציה שרוצים לתמוך, אבל חוששים להזדהות וחסר למעשה עוד אצבע אחת כדי להשיג בלוק של 8 מתוך 15 חברי מועצה. רק נוכחות מוגברת של הורים תגרום לשאר חברי המועצה להצביע בעד.

"אני קורא לכולם להגיע לדיון כבר ב-17:30. רק נוכחות מוגברת של הורים תגרום לשאר חברי המועצה להצביע בעד".

אם ממוצקין: "בעירייה בטוחים שאם אנחנו גרים במוצקין, אנחנו עשירים ועושקים אותנו. אנחנו הורים עובדים, עם שני ילדים, ואין סיכוי שנצליח לעבור את הקיץ בשלום".

אם נוספת: "לפני כחודש היה סקר אם אנחנו מעדיפים אומנים מוכרים ביום העצמאות או הנחות בקייטנות הקיץ. הרוב המוחלט בחרו הנחות לקיץ. בסופו של דבר, לא היו מופעים של אומנים וגם מחירי הקייטנות עלו.

"כאמא לשלושה ילדים המחיר הזוי בהתחשב שצריך את כל המסלולים, וכמובן עד 1,700 אין הנחות משמעותיות לילדי צהרונים ששילמו כל השנה ולמשפחה מרובת ילדים. מדובר בחוסר הקשבה לזוגות הצעירים במוצקין. הרגשה שאין התחשבות וכל שנה הסיפור חוזר על עצמו".

גם בקרית חיים המחאה תופסת תאוצה. לדברי הורים, בכל יום הם מגלים מחדלים חדשים. "זה התחיל מאי כיבוד החוזה שהיה להורים לפיו מגיע להם קייטנה עד לסוף חודש יולי, ללא תוספת תשלום", אמרה אחת האימהות.

"זה נמשך בזה שלא ידעו לנו מי יהיה הצוות בקייטנות, חלק מהילדים נשלחו לקייטנה בגן אחר, שהם לא שייכים אליו ועוד בעיות רבות. אנחנו לא מוכנים לספוג את זה יותר. אני קוראת לכל ההורים לבוא ולמחות על התנהלות העירייה בנושא".

מי שמסייע להורים במחאה היא חברת האופוזיציה, סופי נקש. "אנחנו קוראים לכל ההורים לבוא ולמחות על כל מה שקורה בנושא הקייטנות בעיריית חיפה. הן מבחינת המחיר, הן מבחינת קיצור הימים והן מבחינת כל התנאים שהשתנו", אמרה נקש.

 "הכי גרוע שעיריית חיפה מתעלמת מההורים ובוחרת להמשיך בשתיקה שלה. הם עוד לא הפנימו שתפקידם הוא לשרת את הציבור. אני מציעה לראש העיר ולסגנים שלה, לפתוח את המילון ולראות מה כתוב בערך שירות".