נדחה הערר שהגיש ראש עיריית קרית ים לשעבר, שמואל סיסו, בגין המשך מעצרו. סיסו מצוי מיום שני במעצר בפרשת החשד לשחיתות ברשויות המקומית, וסניגוריו טענו היום (רביעי) בבית המשפט המחוזי בחיפה כי מעורבותו מינורית, אך חוקר של להב 433 טען כי הוא אחד החשודים המרכזיים בפרשה.

שמואל סיסו. צילום: נחום סגל

בדיון שהתקיים היום (רביעי) במחוזי בחיפה טענו סניגוריו, עו"ד חיים כהן, עו"ד בנימין סלע ועו"ד עוזי ברק, כי המשטרה צריכה לשחרר את סיסו לאלתר ואף לבקש ממנו סליחה.

הם פירטו ארוכות את תרומתו בתפקידים ציבוריים ואף התייחסו לעובדה כי החוקר של יחידת להב הגיע עם מעט קלסרים לדיון ותפיסתם נתון זה מצביע על חשדות מצומצמים. כמו כן הדגישו הסניגורים את מצבו הבריאותי הקשה של סיסו שהינו בן 70.

חוקר יחידת להב, רפ"ק סלבה בס, הגיש לבית המשפט דוח סודי בעניינו של סיסו בלבד וציין: "אין ספק ששמואל סיסו עתיר הישגים כאלה ואחרים בתחומים שונים, אבל זה לא הפריע לו לבצע עבירות כה חמורות כפי שעולות מחומר הראיות שיש לנו".

רפ"ק בס הגיש לשופט מפת פרשייה וסימן עליה את מיקומו של  סיסו. לאחר מכן הדגיש שמקומו אינו קטן וזניח. "הוא אחד החשודים המרכזיים בפרשייה ואפשר לראות זאת ממפת הפרשייה".

משך את הערעור. יעקב פרץ. צילום: נחום סגל

עוד טען, כי סיסו התקשה לעמוד בשתי חקירות מול הראיות והחשדות שהציגו בפניו וכי הוא חשוד בקבלת שוחד בדמות טובות הנאה ולא כסף, וכי הוא חשוד בקבלת דבר במרמה בנסיבות חמורות, סיוע להלבנת הון, קשירת קשר לביצוע פשע, מרמה והפרת אמונים.

לעניין מצבו הבריאותי של סיסו, אמר החוקר: "מצבו הבריאותי כלל לא הפריע לו להמשיך לבצע את הפעולות ולקבל מה שהוא רצה".

שופט בית משפט המחוזי מרכז, עידו, דרויאן-גמליאל, דחה את הערר של סיסו. בהחלטתו ציין: "נחה דעתי כי הבסיס העובדתי מקים חשד סביר, נכון לשלב זה".

יצוין, כי יעקב פרץ הגיש אתמול ערר על המשך מעצרו, אך לאחר מכן משך אותו. סניגורו עו"ד עופר רחמני ציין כי הם הגיעו להסכמות עם היחידה החוקרת.