פרקליטות מחוז חיפה הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד אסלאם אימן חטיב, בן 19, וקטין בן 17, שניהם מכפר מנדא, בגין "המתה בקלות דעת" של אידה קרמר ז"ל (23) מקרית ביאליק, שנהרגה בזמן שישבה במושב האחורי של רכבם של השניים, שהתהפך לאחר מרדף משטרתי סמוך לצומת המוביל בחודש יולי האחרון.

אידה קרמר ז"ל. צילום מתוך הפייסבוק

על פי עובדות כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד בני פסקל, עולה כי הנאשם והקטין אשר הינם בני דודים שהו ב-18.7.19 בפאב שבקרית חיים ושתו משקאות אלכוהוליים.                             

אסלאם חטיב בבית המשפט בדיון על הארכת מעצרו. צילום: אחיה ראב"ד

לאחר הבילוי בפאב, נפגשו השניים עם חבר ובאותה עת התקשרה קרמר ז"ל לחבר וביקשה שיאסוף אותה מנשר. החבר ביקש מהנאשם הבגיר שיביא את קרמר מהפאב בנשר בו שהתה והוא עשה כדבריו, ובשעה 45;06 הוא פגש אותה והביא אותה ליער בקרית אתא.  

זירת התאונה. צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון

במהלך שהייתם ביער, שתו בני החבורה משקאות משכרים וזמן קצר לאחר מכן ביקשה קרמר מהנאשם שיסיע אותה לביתה.

הנאשם והקטין ביחד עם קרמר נכנסו לרכב, כאשר הקטין התיישב במושב ההגה, זאת על אף שאינו מורשה כלל לנהיגה בסוג רכב זה.

אידה קרמר. צילום מתוך הפייסבוק

בעודם עושים את נסיעתם, הבחינו הנאשם והקטין בשוטרים שמורים להם לעצור בצד הדרך, הקטין  נענה להוראות השוטרים ועצר את הרכב בצד הדרך, אך כעבור זמן, הנאשם והקטין החלו בנסיעה מהירה מהמקום.

במהלך הנסיעה המופרזת וניסיון הבריחה מניידת המשטרה ובהגיעם סמוך לצומת המוביל, עקפו הנאשם והקטין, מימין, שיירה של רכבים, בפנייתם ימינה אשר מיועדת לפנייה לאלון הגליל, במהירות בלתי סבירה עלו על אי תנועה בנוי, ומעוצמת ההתנגשות, הרכב התרומם באוויר והתהפך לתוך שדה סמוך.

מותה של המנוחה נקבע במקום. מספר שניות לאחר התאונה, וביודעם כי המנוחה נפגעה ברחו מהמקום.

עוד עולה מכתב האישום, כי בשעה 09:45, הנאשמים התקשרו למוקד המשטרתי וטענו כי הרכב נשדד מהם באיומים.   

במקביל לכתב האישום הגישה הפרקליטות היום בקשה למעצר הנאשמים עד לתום ההליכים נגדם.