מאות מפגינים זועמים התקבצו הבוקר (שני) סמוך לתחנת המשטרה זבולון. המפגינים מוחים על הגזענות החמורה בעקבות הריגת הנער סלומון טקה (18) מירי של שוטר בלבוש אזרחי. 

זה שנים שבקהילה האתיופית בישראל זועקים על יחס אלים וגזעני של שוטרים כלפי בני העדה. האירוע החמור אמש (ראשון) הצית גל של זעם בקרב בני העדה ואלה יצאו להפגנה סוערת הבוקר, כשהם נושאים שלטים: "דם אתיופי אינו הפקר", "מדינת משטרה" ו"קורבנות שנרצחו על ידי שוטרים".

בראיון בלעדי ל"מיינט קריות" סיפרו שני חבריו שהיו עימו, כי השוטר הזדהה בפניהם באמצעות תעודה וטען כי הם שדדו קטין. הם הכחישו ואז התפתח דין ודברים ביניהם, ולפתע השוטר שלף אקדח וירה בהם בעודם בורחים.

הוריו של סלומון טקה, וורקה ורוביג'יק. צילום: שולי נאור זוארץ

המפגינים עושים את דרכם בשעה זו לזירת הירי על מנת להדליק נרות לזכרו של הנער סלומון טקה ז"ל.

בראיון הבוקר (שני) אמר נציג הקהילה האתיופית בקריות, בני ארמיס: "הילדים שלנו יצאו לחופשה ביום הראשון של החופשה זה מה שקורה, זה הזוי, זה מפחיד, ואנחנו לא נוכל לשתוק על זה יותר. המצב מאוד עגום".

הוריו של סלומון טקה, וורקה ורוביג'יק, ביקשו שייעשה צדק. האב וורקה בכה וסיפר באמהרית: "סלומון היה ילד מבורך שכולם אהבו אותו. ילד שמכבד את ההורים שלו, ילד שבא לעזור כל הזמן, ילד שתומך, ילד שעוזר, ילד שבא ומשחק עם כולם, ילד עם יחסים כל כך טובים. יצא לשחק ולא חזר".

חסימת שדרות ההסתדרות במפרץ חיפה לתנועה

מהמשטרה נמסר: בעקבות מחאה המתקיימת במקום, נחסם לתנועה כביש שדרות ההסתדרות בקטע שבין צומת קרית חיים (צומת הצריף) לצומת קרית אתא. לבאים מכיוון דרום, התנועה בצומת הצריף מופנית לכיוון כביש 781.

רחוב בן צבי בקרית חיים נחסם לתנועה לכיוון שדרות ההסתדרות בעקבות המחאה המתקיימת במקום. לידיעת ציבור הנהגים ייתכנו אף שיבושי תנועה בציר אח"י אילת במהלך ובצירים הסמוכים.

המפגינים בדרכם לזירת הירי. צילום: שולי נאור זוארץ

השוטר נחקר אמש על ידי מח"ש בעקבות הירי. המשטרה טענה שהשוטר ניסה להפריד בין צעירים בקטטה. הבוקר הוא הובא להארכת מעצר והוא שוחרר למעצר בית, על פי הסכמות בין מח"ש לסניגורו למשך שבועיים.

הוריו של סלומון טקה, וורקה ורוביג'יק. צילום: שולי נאור זוארץ

בנוסף לבני העדה האתיופית, אזרחים רבים ביקשו הבוקר להזדהות עם המאבק. השמועה כי השוטר ישוחרר למעצר גרמה למהומה בקרב המפגינים, שהחלו להביע חשש כי המשטרה 'תסדר' את הראיות על מנת שהקצין ישוחרר.

מדליקים נרות על כתמי הדם. צילום: שולי נאור זוארץ