"האהבה בינינו היתה גדולה", אומר ל', המאהב של מריה טל ז"ל, שבעלה מקסים מואשם ברציחתה לאחר שביקשה להיפרד ממנו ולפתוח בחיים חדשים. בראיון בלעדי למיינט קריות מספר ל' (28), תושב בסמת טבעון, על הרומן בינו לבין מריה, ועל החיים עם הידיעה שהיא נרצחה בשל אהבתה אליו. בשיחה עימו השבוע הוא מסביר מדוע הוא לא מאמין שהיא התאבדה.

"אהבתי אותה, ופתאום היא איננה", ל'. צילום אילוסטרציה: נחום סגל
מריה מצאה את מותה בביתה בקרית ביאליק ביום שישי, 11.10.19 סמוך לשעה שמונה בבוקר, לאחר שנדקרה בצוואר. בעלה, שהיה בבית, טען כי ניסתה להתאבד, אך באותו יום הוא נעצר וכיום הוא מואשם ברציחתה. על פי התביעה, מקסים טל, שהיה קנאי, רצח את אשתו לאחר שגילה התכתבויות בינה לבין המאהב שלה, ל', וסירב לאפשר לה לפתוח חיים חדשים עימו.

ל' סיפר השבוע: "הכרתי את מריה לפני חצי שנה, הייתי נהג הסעות ומדי בוקר נפגשנו".

איך התפתח הקשר?
"לא יודע איך. תאמיני לי, כשהייתי רואה את מאשה זכרונה לברכה, הרגשתי כאילו יש לי משהו בפנים בלב, הרגשתי שיש משהו בנשמה שלי, שאני רוצה לראות אותה, שאני רוצה לדבר איתה והיא רוצה לדבר איתי, וככה התפתח הקשר בינינו".

מה אהבת בה?
"מי שהיה רואה את מאשה או מדבר איתה, היה חייב לאהוב אותה. בחורה מקסימה, מדהימה, תמיד מחייכת".

איך הרגשת כשהבנת שבעלה ככל הנראה רצח אותה לאחר שתפס התכתבות אישית רומנטית ביניכם?
"זה דבר לא קל בכלל. כשהכרתי את מאשה, לא ידעתי שהיא נשואה. בהתחלה היא אמרה לי שהיא גרושה. אחר כך כשידעתי, זה לא היה קל. כשבעלה ראה פעם הודעות ממני, אני אמרתי לה שנפסיק עם הקשר ולא נמשיך לדבר, אבל איכשהו המשכנו, לא יודע איך. האהבה היתה גדולה מאוד. היא אהבה אותי, ואני באמת אהבתי אותה".

מריה טל ז"ל". צילום: מתוך הפייסבוק

"ממי, תדבר איתי דחוף"
איפה היית כשהודיעו לך את ההודעה שהיא נרצחה?
"הייתי בבית. חברה שלחה לי הודעה שמאשה מתה. התקשרתי אליה במקום. אמרתי לה: 'מה פתאום'. היא שלחה לי כתבה שהיא נרצחה בקרית ביאליק. לקח לי לילה שלם לעכל את זה. הייתי בשוק. לא האמנתי. איך יכול להיות שבן אדם דיבר איתך בלילה, והכל היה בסדר ובבוקר הוא לא נמצא. זה שוק".

מתי דיברת איתה לאחרונה?
"בחמישי בלילה, לפני מותה. מאשה ז"ל היתה יודעת שכל יום חמישי אני יוצא עם חברים. הולכים, יושבים, שותים וביום הזה היא שלחה לי הודעה בעשר בלילה: 'ערב טוב, חיים שלי, מה אתה עושה', עניתי לה: 'אני בבית, אני הולך לישון, אני עייף'. אמרה לי: 'אני לא מאמינה לך'.

"אמרתי לה: 'את יכולה להתקשר בווידאו ותראי אותי בבית'. בעשר ועשרה היא התקשרה אליי בווידאו ודיברנו יותר מחצי שעה. אני כבר נכנסתי למיטה, היא ישבה בסלון ביתה. היא אמרה לי שבעלה ישן במיטה ושהיא רואה סדרה, ודיברנו גם עם חברה שלה מהעבודה וצחקנו, והכל נגמר יפה.

נאשם ברצח, מקסים טל. צילום: נחום סגל

"אמרתי לה לילה טוב, אני הולך לישון חיים שלי, ונרדמתי. אני קם מוקדם, בארבע-חמש בבוקר. באותו יום שישי קמתי בארבע, ובשעה שש בבוקר נכנסתי לווטסאפ וראיתי שבשעה 23:30 היא שלחה לי הודעה: 'אני אוהבת אותך חיים שלי. תודה שיש לי אותך עכשיו'. בשעה 1:10 היא שלחה עוד הודעה: 'ממי חיים שלי, תדבר איתי מחר דחוף בבקשה, בעלי אמר לי המון דברים עכשיו. סליחה ולילה טוב'.

"בבוקר חיכיתי לטלפון ממנה. בימי שישי היא תמיד התקשרה אליי בשעה שבע וחצי בבוקר. לא שמעתי ממנה, אז בשעה 8:20 שלחתי לה הודעה 'בוקר טוב', ולא היה מענה. בשעה הזאת היא כבר לא היתה בחיים".

אתה חושב שיכול להיות שהיא התאבדה?
"לא. אני לא מאמין שהיא התאבדה, מישהו שמחכה לחיים חדשים והוא שמח ולא חסר לו כלום, לא נראה לי שהוא יתאבד. מי שמתאבד הוא לא מצליח בחיים, הוא לא עובד, אין לו כסף, אין לו ילדים, אין לו מישהו שיגיד לו בוקר טוב עם חיוך, ויגיד לו צהרים טובים ולילה טוב. אבל מי שיודע שיש לו מישהו שמחכה לו בוקר, צהרים וערב, הוא לא מתאבד בשום פנים אופן.

"הם יכולים להגיד עד מחרתיים שהיא התאבדה, אני לא מאמין. מאשה היתה חולה על הבנות שלה, כשהיתה חוזרת מהעבודה היא היתה מפנקת אותן. מי שאוהב ככה את הבנות שלו, לא יתאבד.

"חוץ מזה את לא מאמינה כמה מאשה היתה אוהבת את עצמה, היא היתה מנשקת את עצמה ואומרת לי: 'אני חולה על עצמי'. בן אדם יגיד כזה דבר וידקור את עצמו, בשום אופן לא. אפילו במשטרה אמרתי להם את זה, אין מצב שהיא התאבדה".

"היא רצתה להתגרש ממנו"
איך אתה חי עם זה היום?
"קשה. אהבתי אותה והייתי מדבר וצוחק איתה כל יום, כל יום, ופתאום היא איננה. זה דבר לא קל, באמת לא קל".

דיברתם על זה שתתחילו חיים חדשים ביחד?
"דיברנו על זה שאני אהיה איתה. היא חיפשה דירה ורצתה לעזוב את הבית, לעבור לבית חדש עם אבא שלה והבנות שלה לחיות בשלום, בשקט. כל הזמן סיפרה לי על בתים שראתה, אמרה לי ראיתי פה ראיתי שם. הייתי עוזר לה, גם באינטרנט, ביקשה שאמליץ לה. רצתה לדעת מה אני אומר. רצינו לגור ביחד בדירה חדשה ולפתוח חיים חדשים. היא התלבטה בין קרית ביאליק לקרית אתא".

איך אתה מעביר את הזמן בימים אלו?
"אני בעבודה רוב היום".

יש לך רגשות אשם?
"לא. מאשה אמרה לי 20 פעם שהיא מתגרשת וגם אמרה לי: 'שלא תחשוב שזה בגללך. גם אם לא היית בחיים שלי, הייתי מתגרשת ממנו'. מי שאומר לשני אני לא רוצה אותך, הוא צריך לקחת את הדברים שלו ולנסוע. היום אין בכוח".

אם יכולת לומר משהו לבעלה, מה היית אומר לו?
"היתה לו אישה מזהב, אבל הוא לא ידע לשמור עליה. לא היה לה כיף איתו והוא לא היה מתנהג אליה טוב".

היא סבלה ממנו?
"היא רצתה להתגרש ממנו, בעבר הוא אמר לה שהם מתגרשים סופית ועשה את החשבון מה הוא צריך לשלם לה והיא שמחה, היא חיכתה לזה. זה היה מזמן, לפני שהוא ידע עלינו ולא היה בינינו קשר רציני חזק".

עברו חודשיים מאז מותה של אהובתך. מה אתה מרגיש היום?
"כסף זה לא הכל בחיים, הלוואי והייתי מפסיד 5 מיליון שקל ונכנס למינוס וחובות ולא מפסיד את מאשה. היא אהבה אותי ואני אהבתי אותה מכל הלב שלי".

סניגורו של טל, עו"ד רועי קרן: "מקסים לא דקר את מריה ולא הביא למותה, אני מציע שניתן לביהמ"ש לעשות את מלאכתו".