פרויקט "ארץ ים" בקרית ים, פארק שעשועים ענק שאמור להיות עוגן לכל תעשיית התיירות המתוכננת בעיר, תקוע בעקבות שינוי סעיף קטן בהחלטת הממשלה המקורית, שאישרה את הפרויקט, במימון מלא של קרן קיימת לישראל.

בין חוף זבולון לחוף אלמוגים. פארק המים המתוכנן | איור באדיבות העירייה

למיינט קריות נודע כי קרית ים נכללה ברשימת הערים המקורית שבהן אושרה הקמת פרויקטים כאלו במימון קק"ל, אבל סעיף שהתווסף להחלטת הממשלה, על פיו רק רשויות באשכול 1-4 זכאיות לכספי קק"ל, מונעת בינתיים את יישום הפרויקט.

קרית ים היתה בין הערים הראשונות שסיכמה עם קק"ל על קידום מיזם "ארץ ים", שאמור להיבנות בחלק הצפוני של חוף קרית ים, בין חוף זבולון לחוף אלמוגים, על שטח של 20 דונם, בהשקעה של 25 מיליון שקל, תרומת קק"ל.

מדובר בפארק מים גדול, עם בריכות, מגלשות ואטרקציות רבות, שבין השאר היה אמור להוות זרז לבניית בתי מלון לאורך החוף. העירייה כבר הוציאה תקציבים על הכנת התוכניות לבניית הפארק, וכעת היא נמצאת בפני דילמה לא פשוטה.

ראש העירייה, דוד אבן צור: "קרית ים נכללה בפרויקט הזה מתחילתו. החלטת הממשלה המקורית דיברה על יישובים בפריפריה שבהם יקודמו מיזמים כאלה, אבל בהחלטת הממשלה האחרונה נקבע כי הפרויקטים במימון קק"ל יתבצעו בערי פריפריה, באשכולות סוציו-אקונומיים 1-4.

"אנחנו באשכול 5, וכך פתאום אנחנו לא בפנים. היינו בין הערים הראשונות שקרן קיימת החליטה לבצע בה מיזם משמעותי, ולא ייתכן שבעקבות הכנסת הסעיף הקטן הזה, נישאר בחוץ.

"אנחנו דורשים שישנו את הסעיף ויורידו את ההתניה של שייכות לאשכול כזה או אחר. אני מקווה שהחלטת הממשלה תשתנה באחת הישיבות הקרובות".

מהעירייה מסרו שיש התדיינות אינטנסיבית מול משרדי הממשלה במטרה לשנות את ההחלטה, ולמצוא דרך להעברת התקציב לשם הקמת המיזם.