החשוד בתקיפת מ"מ וסגן ראש עיריית קרית ביאליק, יוסי אזריאל, שוחרר הערב (חמישי) בתנאים מגבילים. "אני מתבייש שזאת משטרה ישראל והתביעה", אמר אזריאל. "בפעם הבאה שהוא יצא עם סכין, הם יתעוררו?" 

יוסי אזריאל. צילום: פרטי

מקרה התקיפה אירע הבוקר סמוך לבית הקפה רוזמרי בקרית ביאליק. אזריאל, המשמש גם יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה, סיפר ל-mynet קריות: "באתי לחצות כביש, ופתאום הוא עצר. לא זיהיתי אותו בהתחלה.

"חשבתי שהוא רוצה לתת לי לעבור. הוא יצא מהרכב, ובשנייה האחרונה קלטתי שהוא בא לתקוף אותי, והתגוננתי. הוא ניסה לתקוף אותי באגרופים.

"רק שנייה לפני התקיפה זיהיתי אותו", אמר אזריאל. "זה היה באמצע הרחוב ואנשים באו והפרידו. לאחר מכן הוא נכנס לאוטו וברח. שתי דקות אחרי זה הגיעה ניידת משטרה. אני לא יודע מי הזמין, כנראה הלקוחות של בית הקפה. הגשתי תלונה אצל השוטרים שהגיעו".  

עלו שמועות על כך שהוא מאשים אותך בפגיעה בפרנסה שלו. 

"אני לא יודע להגיד בדיוק למה הוא תקף אותי, כי לא ראיתי אותו כעשרה חודשים. אני שמעתי דברים אחרים, כל מיני האשמות נגדי ונגד אחרים".

נבהלת? 

"לא היה לי מספיק זמן להיבהל".

מה מצבך?

"רק קצת שריטות ביד ובכתף".

מה הקשר ביניכם?

"היינו מכירים, מדברים ונפגשים. לא בן אדם זר".

לדברי אזריאל מבדיקה שערך, החשוד בתקיפתו שוחרר למעצר בית. "מה שנמסר לי זה שהתביעה חשבה שאין מקום לעצור אותו עד לתום ההליכים".

"אני מתבייש שזאת משטרה ישראל והתביעה, אם הם מרשים לעצמם לשחרר בן אדם שתקף נבחר ציבור באמצע הרחוב לעיני עוברים ושבים, עם סרטון מצולם שיש בידיהם ועדים.

"אבל כנראה שיותר מעניין אותם לתפוס את שרה וביבי", אמר. "ככה נראית המשטרה והתביעה במדינת ישראל. בושה וחרפה. דיברתי עם מפקד המשטרה וגם לו אמרתי את דעתי על זה. מה? בפעם הבאה שהוא יצא עם סכין, הם יתעוררו? זו הסיבה למה האלימות מעלה ראש. מה זה שחרור לאדם כזה".

מהמשטרה נמסר: "ככל שמתקבלת תלונה המעלה חשד לקיומה של עבירה פלילית, פותחת המשטרה בחקירה במטרה להגיע לחקר האמת וכך גם במקרה האמור, נגבו עדויות, נעצר חשוד לחקירה ונאספו ממצאים ממקום האירוע.

"ככל שמגיש התלונה מבקש פרטים בדבר הטיפול בחקירה, רשאי עפ"י חוק לפנות ליחידה החוקרת בהתאם. מעבר לכך, איננו מוסרים פרטים מחקירות מתנהלות".