בית משפט השלום בקריות האריך הבוקר (ראשון) בארבעה ימים נוספים את מעצרו של מקסים טל, החשוד ברצח אשתו מריה, בביתם בקרית ביאליק לפני כשלושה שבועות. מאז מותה, טוען החשוד כי מדובר בהתאבדות – ובמשטרה טוענים כי מתגבר החשד שמדובר ברצח.

הפסיק לשתף פעולה עם חוקריו. מקסים טל

שופט בית משפט השלום קבע כי חוות הדעת הפתולוגית, שטרם התקבלה במלואה, היא עדיין הראיה המרכזית נגד טל, למרות הראיות שנאספו נגדו, כולל מחיקת תמונות מהטלפון הסלולרי שלו והקלטה של מד"א בעת האירוע, בה שומעים כי היה מישהו נוסף היה נוכח עם טל בדירתו.

מקסים טל ואשתו המנוחה מריה. צילום: מתוך הפייסבוק

מסתבר כי טל צילם בטלפון שלו ראיות אשר מוכיחות כי אשתו בגדה בו ואותם מחק לאחר מותה. סניגורו, עו"ד רועי קרן, ציין בעניין כי מרשו נלחץ מהסיטואציה ופחד שהצילומים יסבכו אותו ועל כן באותו רגע, עשה טועות ומחק אותם מתוך לחץ.

עוד עולה מהדיון כי מהשיחה של טל עם מד"א בעת האירוע, נשמע שהוא אומר למישהו: "אל תתייחס אליה".

עו"ד רועי קרן (מימין), עו"ד אביעד חייט. צילום: פרטי

נציג המשטרה הודה כי מריה נהגה לשתות אלכוהול וציין כי חלק מהתשובות שהם ממתינים מהמכון הפתולוגי הם לגבי כמות האלכוהול שהיו בדמה בעת מותה.

כמו כן ציין נציג המשטרה בדיון, כי לאחר התקרית שבה שבר טל את אפה של מריה וטען כי היא הוא עשה זאת מתוך הגנה עצמית, מריה הודתה בחקירתה במשטרה כי היא זאת שתקפה אותו קודם ונפתח לה תיק פלילי בעקבות זאת.  כמו כן הודה נציג המשטרה גם היא הפרה את צו הרחקה באותם ימים.

לפני מספר ימים בחר טל לשתוק בחקירתו לאחר שסניגורו עו"ד קרן הורה לו להתחיל לשמור על זכות השתיקה. בעניין זה ציין עו"ד קרן בדיון, כי לאחר 50 שעות של חקירות מוקלטות, בהם מרשו שיתף פעולה עם חוקריו והם עדיין לא עימתו אותו עם הראיות שבידיהם, הוא הורה לו לשמור על זכות השתיקה.

כמו כן הדגיש עו"ד קרן, כי זאת שערורייה ש-24 יום לאחר מעצרו של מרשו אין עדיין דוח פתלוגי וכי מדובר ברשלנות של המדינה. בעניין זה כתב שופט בית משפט השלום בקריות, השופט שלמה מיכאל ארדמן, כי חלק מהראיות שבידי המשטרה הועברו באיחור למכון הפתולוגי ועל כן חוות הדעת מתעכבת, מזה ניתן להסיק שהמשטרה עיכבה את קבלת הדוח הפתלוגי.

מעצרו של טל הוארך בארבעה ימים ומהדיון עולה כי הוא סובל מפריחה בגופו בשל תנאי מעצר לא ראויים ופשפשים שמטפסים עליו. יצוין, כי לאחר 30 ימי מעצר תצטרך המשטרה את אישורו של היועץ המשפטי לממשלה כדי להמשיך ולהאריך את מעצרו של טל".

נציג המשפחה, עו"ד אביעד חייט: "מצער לשמוע פעם אחר פעם שמנסים להסיט מהחשד עצמו תוך עיסוק בטפל במקום בעיקר. החשד נגד טל מתחזק וזו אינה סיסמה. מעבר לשני המניעים שהם מאבק על משמורת בנותיהם והעובדה כי מריה ז"ל הודיעה לחשוד שהנישואים שלהן מסתיימים ויש לה קשר חדש, היום נתגלה שהחשוד שותק בחקירה ולא משיב לשאלות העקרוניות  שיורדות לשורש העניין.

"כל הראיות מובילות למסקנה אחת ובלעדית לפיה החשוד ביצע את המעשה, אנחנו מאמינים שכבר בעת הקרובה המדינה תפעל ותגיש הצהרת תובע".

עו"ד קרן: "מרשי טוען כי הוא חף מפשע וכי מריה התאבדה לנגד עיניו, כך היה וכך יישאר. כפי שעולה מהדיון החקירה רחוקה ממיצוי וגרסתו לא נשללה.  אני מציע להמתין עם המסקנות שהוא רצח את מריה. האמירות שהחשד מתחזק לא מעידות על אשמתו, מדובר בדברים נסיבתיים שהיתן לתת להם פרשנויות רבות".