חקירת ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ, שנעצר בחשד לביצוע עבירות של שוחד והלבנת הון, נמשכת. אמש (ראשון) פשטו חוקרי להב 433 על מחלקת הנדסת העיר בעירייה.

פשיטה על משרדי עיריית קרית אתא. צילום: דורון גולן

מקורות בעירייה מסרו למיינט קריות כי החוקרים הוציאו את העובדים מחוץ למחלקה והחרימו מסמכים ומחשבים. רק בתום איסוף החומרים, הורשו העובדים לחזור לעמדותיהם.

בעירייה חשבו כי הפרשה דועכת, לאחר שראש העיר שוחרר ממעצר בית בסוף השבוע ויכול לצאת מביתו. עם זאת, עד לקראת לסוף חודש דצמבר, אסור לו להגיע לבניין העירייה ויש עליו איסור במשך 60 יום לעסוק בנושאים כספיים וחוזים. הפשיטה השבוע מסמלת כי החקירה עדיין נמשכת וכנראה שלא נאמרה המילה האחרונה בפרשת השחיתות ברשויות.

שוחרר ממעצר בית. יעקב פרץ. צילום: נחום סגל

במקביל, נמשכת בעירייה הכנת התקציב לשנת 2020. מי שמסייע בכך הוא סגן וממלא מקום ראש העיר, מימון טולדנו, אשר משמש גם כיו"ר וועדת הכספים של העירייה. בשיחה למיינט קריות אמר טולדנו: "הכל מתנהל כשורה ומבחינת התקציב אני, כיו"ר ועדת הכספים, אשב עם הגזבר ואכין תקציב לשנת 2020".

עדיין לא ברור אם ראש העיר, שיוכל לחזור לכסאו בעירייה ב-23 בדצמבר, אלא אם תבקש המשטרה אחרת, ינהל את ישיבת המועצה שבה יאושר התקציב.

החלטת בית המשפט המחוזית קובעת כי אסור עליו לעסוק בנושאי מכרזים, בכל מובן והיבט, כהגדרת השופט אברהם יעקב, ותשלומים לספקים והשאלה האם התקציב נכלל בקטגורית האיסורים.

במהלך הדיונים, בהם נקבעו תנאי השחרור של פרץ, אישר בית המשפט שהוא ייפגש עם מנכ"ל העירייה, מחוץ למשרדי העירייה, ובאישור היחידה החוקרת, על מנת לדון עימו בנושא התקציב.

כזכור, האופוזיציה דרשה לכנס בהקדם ישיבת מועצה, לאחר שבמשך חודשיים לא קוימו ישיבות כאלו וגם ביום רביעי זה, שעל פי החלטת המועצה צריכה להתקיים ישיבת המועצה החודשית, לא כונסה ישיבה כזו.

מעיריית קרית אתא נמסר: "בית המשפט קבע במפורש כי יעקב פרץ ימשיך לכהן כראש עיר לכל דבר ועניין. מזה שנים, ראש העיר כלל אינו עוסק במכרזים ובתשלומים לספקים, כי אם הדרג המקצועי בעירייה, והוא זה שהציע שתינתן הגבלה בתחומים אלו בלבד למשך 60 יום, כך שהעבודה בעירייה נמשכת כסדרה. במועצת העיר הראשונה של קדנציה זו מונה כדין ממלא מקום לראש העיר, כפי שנעשה בכל קדנציה של מועצה מכהנת".