הורים לילדים בגנים עירוניים של תנועת חב"ד בקרית אתא שוב מתלוננים על הזנחה קשה. חול, צואת חתולים, דבורים, הצפות, שער כניסה מסוכן, מיעוט מתקנים ועוד. לטענתם, פניותיהם לעירייה לא נענו. "הילדים חוזרים עם פריחה וגירודים באופן קבוע", אמרה אחת האמהות.

הכניסה לגן חב"ד, השבוע צילום: פרטי

ברחוב יוספטל בקרית אתא יש שני גני חב"ד, לבנים ולבנות, הנמצאים באחריות העירייה. הגנים, לטענת ההורים, סובלים מהזנחה כבר תקופה ארוכה. "החצר מלאה בחול", סיפרה עדי אדרי, אם לילד בגן.

"החתולים עושים את הצרכים שלהם בחול, ואחר כך הילדים משחקים בו וחופרים בו. החול מזוהם, והילדים כל הזמן מתגרדים. זה נכנס להם מתחת לבגדים ולנעליים. גם שביל הגישה לגן מכוסה בחול. 

"הורים שמגיעים בבוקר, צריכים לעבור דרך החול. בעלי הניח שם משטחים ועשה מעין מעבר מאולתר, כדי שנוכל להגיע לגן. בגשמים של השבועות האחרונים כל הכניסה מוצפת, והדרך היחידה היא על השביל המאולתר. ביקשו מאיתנו, ההורים, לממן דשא סינטטי, אבל זה לא תפקידנו".

בעקבות הגשמים, מוסיפה אם אחרת, התווסף לחול גם מפגע ביוב. "הביוב בחצר עולה כשיורדים גשמים. כל הזמן יש ריח של ביוב, זה לא נעים ומסוכן".

לגבי שער הכניסה אמרה: "הכניסה לגן היא דרך השער האחורי, שהסייעות מתקשות לפתוח אותו בגלל גודלו. ברגע שפותחים את המנעול, השער נזרק אחורה בחוזקה בגלל משקלו. זה יכול לפגוע במישהו".

"החצר מלאה בחול, והילדים מתגרדים". צילום: פרטי

הורים אחרים מתלוננים על מפגעים נוספים: "דבורים מתחפרות בתוך החול", סיפרה סיון נג'די. "הילדים חופרים בחול ומגיעים אליהן. בשנה שעברה, אחת הילדות נעקצה. זה מסוכן. הילדים כל הזמן עם פריחות בגוף. פנינו לעירייה מספר פעמים, פעם אחת הגיעו וריססו, אבל זה לא עוזר".

לדברי נג'די, הפניות לעירייה לא הועילו. "הגנים האלה מוזנחים. בקושי גם יש מתקנים לשחק בהם. מדובר ב-35 ילדים עם שלושה או ארבעה מתקנים. פנינו לעירייה כבר מספר פעמים, אבל שום דבר לא נעשה. לא צריך לחכות לחופש הגדול כדי לסדר את הדברים האלה".

מעיריית קרית אתא נמסר: "על פי דרישת ההורים, נפתחה כניסה נוספת במקום הכניסה הראשית המוסדרת לגן. בשל אירוע גשם חריג, הצטבר סחף בכניסה לגן.

"העירייה טיפלה במפגע, ובוחנת דרכים למניעת הישנות המקרה. הגנים הנ"ל כלולים בתוכנית העבודה העירונית לביצוע עבודות שיפוץ ושיקום".