תושב קרית ביאליק, אשר צפה בחומר תועבה של קטינים, יתרום 140 שעות לטובת הציבור. התביעה הסכימה על העונש.

הנאשם (33) דמות מוכרת בקריות, נהג לגלוש באתרי אינטרנט שונים המכילים פרסומי תועבה של קטינים וצפה בכ-1,300 תמונות המתעדות קיום יחסי מין של קטינים עם קטינים, של בגירים עם קטינים, תמונות המתעדות בעילת קטינות וביצוע מעשי סדום בקטינים. השופט יוסי טורס: "מדובר בעבירה בעלת דרגה מיוחדת של כיעור".

המחשה: ShutterStock

הנאשם, נשוי ואב לילדים, הודה במיוחס לו ונשלח לשרות המבחן שיעריך את מסוכנותו המינית. שרות המבחן התרשם כי הנאשם קיבל אחריות מלאה לביצוע העבירה, הוא פנה מיוזמתו לטיפול והוא מתמיד בו.

בעקבות הטיפול מגלה הנאשם מודעות רבה למצבו , שיתף את משפחתו בבעיותיו והרושם הכללי שקיבל שרות המבחן הוא של אדם רציני הפועל לטיפול בעיותיו.

לאור כך התרשם קצין המבחן מרמת סיכון נמוכה להישנות המעשים. שרות המבחן המליץ להסתפק בענישה חינוכית בדמות שעות עבודה לטובת הציבור (של"צ). כמו כן המליץ שרות המבחן להימנע מהרשעתו של הנאשם שכן היא עלולה לחסום את עתידו המקצועי ולהטיל בו סטיגמה.

התביעה הסכימה עם העונש החינוכי, אך לא עם חוסר ההרשעה ובא כוחה טען כי יש להוקיע את התפיסה המעוותת לפיה ילדים הפכו מושא מיני של בגירים. כמו כן, נטען כי הביקוש לעבירה זו יוצר את ההיצע ומכאן חומרתה.

טרם הרשעתו ביקש הנאשם לומר את דבריו לבית המשפט, הוא חזר וביקש שלא להרשיע אותו על מנת לא לפגוע בעתידו ולעניין העבירה שביצע אמר: "לגבי העובדה שהביקוש מגביר את ההיצע זה יושב כבד על המצפון שלי וזה משהו שלא הבנתי לפני. אני עומד פה עם פנים מורכנות, כי אני באמת מאוד מתבייש בזה".

השופט טורס קיבל את עמדת התביעה כי יש להרשיע את הנאשם וציין: "במקרה זה מתאר כתב האישום תמונות ובהן פעילות קשה ביותר בה שולבו קטינים. עצם אילוצם של קטינים רכים לבצע את המעשים המיניים שתוארו לעיל, היא בבחינת אלימות קשה וחמורה. מדובר בעבירה בעלת דרגה מיוחדת של כיעור".