היחידה המרכזית ניהלה בשבועות האחרונים חקירה סמויה, במסגרתה הצליחה לאסוף ראיות ולעצור תושב הקריות כבן 60, בחשד שסחט רופא שיניים מאזור חיפה במהלך עשר שנים תמורת "שמירה על הקליניקה", במאות אלפי שקלים.

צילום המחשה: ירון ברנר

ראשיתה של הפרשה לפני מספר שבועות עם קבלת תלונה במשטרה מהקורבן (שפרטיו אסורים בפרסום), אשר ציין כי מדי חודש נדרש לשלם אלפי שקלים לתושב הקריות בתמורה לזה שהסוחט לא ייפגע בו, בבני משפחתו וברכושו.

עוד ציין, כי מדובר בסחיטה לאורך כעשור המגיעה לסכומי תשלום של יותר מ-700 אלף שקל ועד כה חשש להתלונן וכעת אזר אומץ לעשות כן.

כאמור, היחידה המרכזית הפעילה אמצעים שונים על מנת לאסוף את הראיות הנדרשות, עד השלב בו ניתן לעצור את החשוד עם הממצאים הדרושים לחקירה לשם גיבוש כתב אישום על ידי הפרקליטות.

להדגיש, כי על פי החלטת שופט חל איסור לפרסם כל פרט העלול להביא לזיהוי הקורבן (החלטה תועבר מיד על ידי דובר הפרקליטות).

משטרת ישראל רואה בחומרה התנהגות בריונית המסכנת את שלום הציבור ופוגעת בתחושת הביטחון ותפעל עם כל האמצעים העומדים לרשותה על מנת לחשוף, לעצור ולכלוא אחרי סורג ובריח כל מי שינסה לאיים ולפגוע.

בנוסף מדגישים כי אין לשתף פעולה עם גורמים עבריינים ויש להגיש תלונה ללא כל דחייה או היסוס.

כאמור, בתום החקירה, פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום כתב אישום חמור נגד החשוד בהתאם.

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד ארנון בהרב עולה, כי בסביבות שנת 2004 הציע המתלונן לנאשם שיפנה אליו מטופלים ובתמורה יקבל חצי מרווחי המרפאה.

הנאשם הסכים להסדר ובמשך מספר שנים המתלונן שילם לנאשם חצי מרווחי המרפאה, בנוסף, המתלונן שילם מנוי קו טלפון נייד שהיה בשימושו של הנאשם .

בתחילת שנת 2009,  הודיע המתלונן לנאשם שהוא מפסיק את ההסדר ואת תשלום מנוי קו הטלפון. מאותה עת הנאשם לא הפנה לקוחות אל המתלונן.

בתגובה לדבריו, איים הנאשם על המתלונן באומרו שהמתלונן חייב לשלם לו בכל 15 בחודש סך של 6,000 שקל וכן להמשיך לשלם את מנוי קו הטלפון.

בשל האיומים כאמור ,שילם המתלונן לנאשם במשך שנים, סכום המוערך במאות אלפי שקלים ושילם את מנוי קו הטלפון בסכום המוערך באלפי שקלים.

פרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם על לתום ההליכים המשפטיים נגדו.