לפני שישה ימים נעצר צעיר, בן מיעוטים (18 וחצי), בחשד כי פעל כאנס סדרתי ותקף חמש צעירות ברחבי הקריות, שלוש מהן קטינות, בחצי השנה האחרונה. בית משפט השלום בקריות האריך אתמול (חמישי) את מעצרו של החשוד בחמישה ימים. לבקשת מיינט קריות הותרה הפרשה אתמול לפרסום.

מחקירת המשטרה עולה, כי לצעיר היה דפוס פעולה זהה: הוא נהג לעלות  למטרונית בשעות הקטנות של הלילה, לבחור קורבן, לרדת אחריה בתחנה, לעקוב אחריה ולבצע את זממו.

כל המקרים בהם פעל החשוד אירעו לאורך מסלול המטרונית ובשעת לילה מאוחרת. הצעיר חשוד במעשי אינוס, מעשים מגונים ושימוש בסמים.

 כל המקרים בהם פעל החשוד אירעו לאורך מסלול המטרונית. צילום: shutterstock

המקרה הראשון שמיוחס לצעיר, בן ה-18 וחצי, אירע ב-17.8.18, בקרית ים, על פי החשד, הצעיר תפס בכוח קטינה, ניסה להוריד ממנה את החצאית ואז ביצע בה את זממו.

המקרה השני אירע, ב-22.9.18 בקרית מוצקין, על פי חשד המשטרה, הצעיר תקף נערה, תוך שהוא סותם את פיה כדי שצעקותיה לא יישמעו.

המקרה השלישי אירע ב-1.12.18, בקרית ביאליק, על פי החשד, הצעיר עקב אחרי קטינה, הפיל אותה בכוח על הרצפה וכאשר היא צעקה, הוא היכה אותה וברח מהמקום.

המקרה הרביעי אירע שלושה ימים לאחר מכן, בקרית מוצקין. ב-4.12.18, גם במקרה זה עקב החשוד אחר צעירה, הפיל אותה על הרצפה ותקף אותה תוך כדי שהיא נאבקת בו.

המקרה האחרון, במהלכו נעצר החשוד, אירע ב-26.1.19, סמוך לשעה 50;01 בלילה. על פי החשד, הצעיר ירד אחרי נערה בתחנת המטרונית ברחוב שדרות ירושלים בקרית מוצקין, רדף אחריה לעבר פארק סמוך ותקף אותה.

כשהיא החלה לצעוק, ברח החשוד מהמקום. כאשר הבחין בניידת משטרה, ניסה להתחמק ממנה, אך נעצר. ברשות הצעיר נתפסו סמים.

התחנה שבה החשוד נעצר. מטרונית בשד' ירושלים ק.מוצקין. צילום: נחום סגל

הצעיר חשוד בעבירות של אינוס, מעשה מגונה ושימוש בסמים. מעצרו הוארך שלוש פעמים. בדיון השני ציין נציג המשטרה, רס"מ צביקה אמיר: "החשוד קושר את עצמו למעשים המיוחסים לו. גם במקרה האחרון וגם במקרים נוספים".

עוד ציין רס"מ אמיר, כי המשטרה הצליחה לתפוס מצלמות אבטחה של המטרונית, והחשוד זיהה עצמו במצלמות.

בדיון האחרון ביקש החשוד לומר את דבריו לבית המשפט: "אני יודע שעשיתי משהו רע מאוד, אני בן 18, ועדיין בהתחלת הדרך".

סניגורו של החשוד, עו"ד אלי סבן, הפסיק את דברי מרשו מחשש שיפליל את עצמו, והחשוד ביקש לדבר עם אמו שנכחה באולם.

שופטת בית משפט השלום בקריות, איילת השחר פרלה-ביטון, איפשרה לאם לגשת לבנה שהיה מאחורי דלפק העצורים והוא נפל על כתפיה ומירר בבכי.

מעצרו של החשוד הוארך בחמישה ימים בהסכמת נציג המשטרה והסניגור. עם זאת ביקש הסניגור עו"ד סבן מבית המשפט להורות לבית המעצר להשגיח על  מרשו לאחר שלטענתו עצירים בבית המעצר תוקפים אותו בשל אופי העבירות המיוחסות לו וקיים חשש לחייו.

השופטת פרלה ביטון הפנתה את תשומת לב שרות בתי הסוהר לכך.

יצוין, כי המשטרה ערכה לחשוד מסדר זיהוי ועימותים עם חלק מהקורבנות.