מתחילת השנה מטפטף המזגן בגן הילדים בקרית מוצקין וגורם לקצר חשמלי - כך טענו השבוע הורים בגן 'שטייר'. עוד טענו, כי בקירות נוצרו כתמי רטיבות ועובש: "זה מהווה סכנת חיים לילדינו".

הרטיבות מתחת למזגן | צילום: פרטי
כבר בתחילת השנה, סיפר אחד ההורים, נודע על התקלה. "מחודש ספטמבר נודע כי המזגן מטפטף על חוט חשמל וגורם לקצר חשמלי בכל הגן", סיפר. "למיטב ידיעתנו, צוות הגן התלונן על הנושא. טכנאי שהיה במקום מטעם העירייה קבע שיש להחליף את המזגן, אבל זה לא נעשה.

מאז המזגן נותר סגור בחום ובקור כדי למנוע קצרים נוספים. בגן פועל רק מזגן אחד כעת, שלא מספיק בימים הקרים או החמים. לפעמים לא נעים להיות בגן. יתרה מזאת, העובדה שיש בעיית חשמל מטרידה את מנוחתנו".
לדברי ההורים, מלבד הקצר החשמלי, טפטוף המזגן יוצר רטיבות על קיר הגן.

"לא ברור למה גן שיש בו ילדים קטנים מגיל 3 צריך להיות כך, במצב אחזקה ירוד", אמר. "תיקון כתמי הרטיבות לא יפתור את הבעיה, גם לאחר התיקון העובש יחזור, מאחר שלא מתקנים את המזגן.

"העובש הזה לא בריא לילדים. מאז תחילת השנה נעשו פניות רבות לעירייה מצד ההורים, אבל דבר לא נעשה. זה מסכן את ביטחון ילדינו. כנראה מחכים שמשהו יקרה ומישהו ייפגע כדי לטפל בבעיה".

לטענת ההורים, לאחרונה שוב הגיע טכנאי לגן. "הטכנאי הגיע, אולם המזגן לא סודר. מאידך, הסייעות התבקשו להפסיק לפנות בנושא, בטענה שעכשיו לא קיץ ומספיק מזגן אחד. איזה מין תשובות אלה? במזגן לא משתמשים רק בקיץ.

"היו עכשיו ימים קרים מאוד, והיה קושי לחמם את הגן. בכל מקרה בקרוב יגיע הקיץ, ולא ניתן יהיה לשהות בגן עם מזגן אחד. מטרידה יותר העובדה שיש בעיות חשמל בגן שמסכנת את שלומם של ילדנו. למה צריך לחכות חודשים ארוכים כדי לטפל בזה".

מעיריית קרית מוצקין נמסר: "נזילת המים טופלה כנדרש ובזמן. הפעלת המזגן אף היא נפתרה מיד עם היוודע לרשות על אובדן שלט המזגן. לא נשקפה לרגע סכנת בטיחות לילדי הגן".