הורים לילדים בגן חובה בקריות טוענים כי בזמן שהותם של הילדים בגן, הם רואים מדי יום שני סרטים בטלוויזיה. "במקום להכין אותם לכיתה א', הם רואים טלוויזיה", אמרו השבוע ההורים. משרד החינוך: "גננת האם אמורה לשוב לעבודה בימים הקרובים".

צילום: ShutterStock

מזה כחודש, טוענים הורים, הגננת הקבועה לא מגיעה לגן. "היא לא מגיעה מסיבות בריאותיות, וזה בסדר. אין עם זה כל בעיה. הבעיה שהביאו גננת זמנית שאינה ממשיכה לפי תוכנית הפעילות שהוגדרה", סיפרה אחת האמהות. "הילדים חוזרים מהגן ומספרים שהם ראו סרטים. שני סרטים באורך מלא כל יום, כמו אלדין ועוד".

ההורים חוששים שחוסר הפעילות בגן יפגע בילדיהם. "ילדים בני חמש ושש, שעולים בשנה הבאה לכיתה א', אמורים ללמוד ולהתכונן לכיתה א'", אמרה האם. "אנחנו לא שולחים אותם לגן בשביל לראות טלוויזיה. בהתחלה חשבנו שמדובר בפרק זמן קצר, אבל זה נמשך כבר יותר מחודש".

בשבוע שעבר פנו ההורים בתלונה למשרד החינוך. "דיברנו עם המפקחת על הגנים", סיפר הורה אחר. "ענו לנו שכרגע זו הגננת היחידה שיש, שכל הגננות האחרות כבר אוישו בגנים בתחילת השנה. זאת ממש לא תשובה שמקובלת עלינו. אנחנו מצפים לתשובה בנושא בתוך שבוע. אם התשובה לא תהיה לשביעות רצוננו, לא נהסס להשבית את הגן".

ממשרד החינוך נמסר: "גננת האם אמורה לשוב לעבודה בימים הקרובים. נבהיר, כי לגן שובצה גננת מקצועית וחרוצה, והיא ניהלה אותו באופן מיטבי. לאורך כל התקופה, הגן לווה על ידי גננת האם, המפקחת וצוות תומך".