הורים לתלמידים באחת מחטיבות הביניים בקריות טוענים כי ילדיהם מבטאים חרדה, חוסר ריכוז וחוסר רצון ללכת לבית הספר, בעקבות התנהגותה של תלמידה בכיתה.

התלמידים חוששים לחזור לבית הספר. צילום אילוסטרציה: אביהו שפירא

לטענתם, מזה תקופה ארוכה, הם סופגים מהתלמידה אלימות פיזית ומילולית, ופניות רבות למערכת החינוך לא הביאו לשינוי המצב. כעת פנו לאגף החינוך בעירייה בבקשה להורות על הפסקת לימודיה בכיתה הזו. "אין לה מקום בכיתת ילדינו", כתבו.

האלימות שמפגינה התלמידה, מספרים ההורים במכתב ששלחו למנהלת בית הספר ולמנהל אגף החינוך בעירייה, החל לפני כמה שנים. כל הזמן הזה, טענו, היא מתנהגת באלימות פיזית ואלימות מילולית כלפי חבריה לכיתה.

פניות חוזרות לצוות החינוכי לא הועילו, ושגרת הלימודים בכיתה משובשת, כתוצאה מההתנהגות הזו. התלמידים האחרים, טענו, מושפעים מהפגנת האלימות הזו, וחלקם אינם רוצים ללכת לבית הספר.

ההורים ביקשו להוציא את התלמידה מהכיתה שבה לומדים ילדיהם, ואם לא, ישקלו לא לשלוח אותם בתחילת השנה לבית הספר. "תלמידים רבים בכיתה מבטאים חרדה, חוסר ריכוז וחוסר רצון להגיע לבית הספר. גורמי המקצוע הבית ספריים מתקשים להשיב את הסדר והשגרה על כנם", כתבו.

"מאליו מובן כי איננו מצפים לאווירת לימודים סטרילית, אבל דווקא משום כך, ברור לנו שאין לגלות סבלנות כלפי מצב הקיצון השני, שבו תלמידה אחת מצליחה להסב נזקים רבים ולאורך זמן לתלמידים רבים. לזה לא נסכים".

מהעירייה נמסר: "מדובר בפגיעה בצנעת הפרט, ולכן אין הרשות יכולה לפרט בנושא".